WordPress GPL'nin altında lisanslı, PHP ve MySQL üzerine kurulmuş bir kişisel yayın sistemidir. Bs/Cafelog'un yerine resmi olarak gelmiştir. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001'e kadar uzanır. Bu girdi itibariyle 2.3.1 sürümdedir ve resmi toplamda yüzbinlerce kez indirilerek kurulmuştur.
Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup açık kaynak yazılımına katılan aktif bir toplulukla geliştirilmektedir.
Özellikleri

WordPress güçlü bir kişisel yayım platformudur ve internette bir yayımcı olarak kullanıcının tecrübesini mümkün olduğu kadar çekici hale getirmek için tasarlanmış özellikler ile gelmektedir. Özgürce dağıtımı yapılan, standart, hızlı, hafif ve kişisel ayarlarıyla ve tamamen istenilen özelliklere göre değiştirilebilir çekirdeğiyle bir yayım platformu sunmaktadır.Geliştiriciler


Ryan Boren
Matt Mullenweg
Katkıda bulunanlar


Michael Adams
Nikolay Bachiyski
Robert Deaton
Mark Jaquith
Donncha O'Caoimh
Andy Skelton
Belgeleme ve destek


Podz
Lorelle
Emekli olmuş geliştiriciler


Dougal Campbell
David House
Alex King
Mike Little
Michel Valdrighi
Owen Winkler
Weblog’un denetimi ve yönetimi

WordPress kişilerin kendi web sunucusunda ya da paylaşılan hosting hesabında kurulmak için tasarlanmıştır. Üçüncü kişiler tarafından host edilmiş servislerden farklı olarak, weblogla ilgili her şeyi değiştirebilir ve weblogla ilgili her şeye ulaşılabilir. WordPress evdeki bilgisayarın masaüstüne, hatta bir iç ağa bile kurulabilir.

Kurulum ve yükseltim

WordPress'in en bilinen özelliklerinden olan 5 dakikalık kurulumu, basitliği ve kullanım kolaylığı açısından çok pratik bir konumdadır. Yazılımı en son sürüme yükseltmek kolaydır ve kurulumdan daha kısa bir süre almaktadır.Wordpress Download
Wordpress Download

Wordpress Temalar Download
Wordpress Temalar


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 505
favori
like
share