Trabzonlu Sanatçılar - Trabzonda Yetişen Sanatçılar - Trabzonun Yetiştirdiği Sanatçılar

1967 yılında Trabzonun Maçka ilçesinde doğdu. İlk orta ve Lise Eğitimini Maçka da tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Ünüversitesi Türk Müsikisi Devlet Konservatuarına girdi. 1988 yılında Konservatuarı bitirip aynı yıl İstanbul Teknik Ünüversitesinde Sosyal Bilimler Master Eğitimine başladı. Karadeniz Müziğini Evrensel Müzik formlarıyla buluşturarak, özgün bir yapıda yeniden şekillendiren Volkan Konak, İlk albümü Efulimi 1993 yılında yaptı. Albüm başta Karadeniz halkının ve müzikseverlerin beğenizini ve ilgisini kazandı daha sonra 1994 yılının Ekim ayında Gelirmisin Benimle adlı albümünü hazırladı.ve askerlik görevi nedeniyle bir süre çalışmalarına ara verdi.Askerlik görevini tamamladıktan sonra hemen üçüncü albümü Volkanik Parçaların çalışmasına başladı. Üç aylık çalışmadan sonrada bu albüm Müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Volkan konak 1998 yılının Nisan ayında kendisi tarafından kurduğu Kuzey Müzik Prodüksiyon isimli firmasından Pedaliza isimli Albümünü Müzikseverlerin beğenisine sundu. 1993 yılından bu yana Albüm çalışmalarında yaklaşık elli adet bestesini sergilemiş ve bu çalışmalar sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler tarafından yılın sanatçısı seçildi.1997 yılınıda Politika dergisi tarafından yılın en iyi Müzik sanatçısı seçildi. Volkan Konakın 1993 yılında ürettiği bir bestesinin tüm dünya hakları Kuzey Müzik Prodüksiyon ile Fransız prodüktör Alain Finet tarafından yapılan sözleşme sonucunda Alain Finet tarafından satın alındı. Bu beste İspanyolca olarak tüm dünyada yayınlanmak üzere single olarak çıkarılacaktır.


2000 yılında Şimal Rüzgarı adlı albümünü DMC den çıkararak dinleyicilerine ulaştırdı. 2003 yılı Aralık ayında 3.5 yıl aradan sonra yine DMC etiketiyle yayınlanan Maranda isimli albümü ise büyük beğeni toplayarak 2004 e müzik dünyasının iddiaları yapımlarından biri olarak girdi.


[YOUTUBE]AW9lhlICtNk[/YOUTUBE]

Sanatçıya Ait Forumdaki Diğer Konular[URL="http://www.main-board.com/unluler/194850-volkan-konak-resimleri.html" rel="nofollow" target="_blank">Volkan Konak resimleri fotoğrafları

Volkan Konak kimdir biyografisi

Volkan Konak Memleketim

Volkan Konak - Macka' ya

Maçka ilçesinden Yetişen Değerler

Trabzonlu Ünlüler

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1653
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 25.05.2009 14:27
Konu Yeniden Düzenlendi
palantir Tarih: 06.09.2008 06:01
o kadar aradım siteleri volkan konağın ben seni sevdiğimi dünyalara bildirdim videosunu bulabilmek için inşallah bulurum.