Romatoloji Araştırma ve Eğitim Derneğince (RAED), romatizmal hastalıkların tanıtılması amacıyla “Hastalıkları Bilin Sağlıklı Kalın” kampanyası başlatıldı.

RAED Genel Sekreteri Prof. Dr. Ayhan Dinç, yaptığı yazılı açıklamada, kampanya ile halkı romatizmal hastalıkların doğru isimleri konusunda bilgilendirmeyi, ülke genelinde romatizmal hastalıkların adlandırılmasında birliği sağlamayı, bu hastalıkların artık iyi derecede tedavi edildiği bilgisini vererek, tedavi başarısında erken tanının önemli olduğunu vurgulamayı amaçladıklarını kaydetti.

Romatizmal hastalıkların halk tarafından tam anlamıyla tanınmadığını vurgulayan Dinç, “Bu da tedavinin gecikmesine ve ciddi sonuçların ortaya çıkmasına neden oluyor. Hasta da hastalığını tam olarak bilmediği için doğru tedavi yapacak uzmana ulaşması zaman alıyor. Bu sürede hastalık ilerliyor. Bunun önüne geçmek ve toplum tarafından yanlış bilinen bazı yargıları düzeltmek için bu kampanyayı yapıyoruz” dedi.

Hastalıkları Bilin Sağlıklı Kalın kampanyası, Şubat ayına kadar sürecek ve televizyon, dergi ile gazetelerde reklam ve ilanlarla 9 romatizmal hastalığın tanıtımı yapılacak. Kampanya, derneğin “[url]www.romatoloji.org”[/url] adlı internet sitesinden de takip edilebilecek.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 437
favori
like
share
CA-CHALLENGE Tarih: 11.01.2008 17:21
ellerine sağlık
DİDEM Tarih: 11.01.2008 14:07
en az senede bir kez check-up tan geçmek gerek
teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 11.01.2008 09:57
paylaşımın için teşekkürler.