Kas ağrılarını hafifletmek için kullandığınız yöntemler arasında ağrı kesici haplar ve kremler en büyük yeri tutuyor değil mi?Peki; vişne suyunu denemeye ne denersiniz?
Doğru duydunuz. Yapılan bir araştırmada düzenli olarak tüketilen vişne suyunun, ağırlık çalışmaları sırasında meydana gelen kas ağrılarının azalmasına yardımcı olduğuortaya kondu. Vişneler içeriğindeki fenol ve antosiyanin sayesinde, ağrıları hafifletiyor


Michigan Eyalet Üniversitesi'nde yapılan çalışma sonrası Dr. Nair vişnede bulunan ve ''antosiyanin'' olarak bilinen kırmızı renkteki kimyasalların kas ağrılarını hafifletebileceğini belirtti.
Elbette kullanacağınız ağrı kesici krem ve merhemlerin etkisini yadsımıyoruz, fakat neden daha tatlı kokan bir çözüme hayır diyelim ki!
Ağırlık çalışmaları uzun vadede kas yapımına yardımcı olur fakat kısa vadede geçici kas zedelenmeleri yaratır; özellikle de egzersiz sırasında aşırıya kaçarsanız.
Vücudunuz bu hasar olduktan sonra, ağrı kesici bileşenlerini hemen olay yerine yollayarak olaya müdahale eder. Fakat ertesi gün merdiven çıkarken bu hasarın sonucunu daha iyi görebilirsiniz...
Vişne suyuna evet diyin! Bir şişe vişne suyu yaklaşık olarak 100-120 vişnenin antosiyanin içeriğine sahiptir. Bunun yarısı ise size tamamen yetebilir.
Hem yumuşak tadı, hem de ağrı karşıtı özelliğiyle tatlı bir alternatif değil mi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 492
favori
like
share
DİDEM Tarih: 12.01.2008 21:49
vşne suyunu hiç sevmem ama:72: ilaç niyetine deniycem
SU-PERISI Tarih: 12.01.2008 14:34
faydalı olduktan sonra dogal bir agrı kesici.yararlı paylaşımın için saol casper.
CA-CHALLENGE Tarih: 11.01.2008 23:05
elerine sağlık