Zigana'da Kayak Keyfi

Trabzon Valisi Nuri Okutan, Doğu Karadeniz Zigana Turizm Birliği Birlik Meclis Toplantısı'na katılmak için gittiği Zigana Dağı'nda kayak yaptı. Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ile birlikte katıldığı toplantı sonunda toplantıya katılanları kayak yapmaya davet eden Vali Okutan, kayakta da hünerini gösterdi.

Eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan Vali Nuri Okutan, sadece eğitimde değil sporda da başarılı olduğunu Zigana'da kayak yaparak gösterdi.

Yamaç paraşütü yapan, tek pervaneli "micro light" tipi uçak kullanan, rallilerde direksiyon başına geçen, rafting, yelken, binicilik ve tırmanış gibi sporlarla da yakından ilgilenen Vali Okutan, bir Vali'de görmeye alışkın olmadığımız şekilde "sporcu" kimliğini öne çıkararak halkla bütünleşiyor.

Sporun insanları dinamik tuttuğunu ifade eden Vali Okutan, "Rafting yapıyorum, yamaç paraşütü yapıyorum, su kayağı, kar kayağı yapıyorum, ata biniyorum. Hem halkla iç içeyim hem de insanları dinamik tutmaya çalışıyorum. Bunu Siirt'te de yaptım, Sakarya'da da yaptım. Halkın çoğu akan suyu, gölünü bilmiyor. Buralardan faydalanmamız gerektiğini onlara gösteriyorum" dedi.

Vali Okutan, bölgenin kayak merkezine dönüşmesini istediklerini ifade ederek, kayak yaparak bu bölgenin adının duyulmasını ve turizm açısından canlanmasını amaçladıklarını belirtti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 584
favori
like
share