Yasaklar Sigarayı Bırakmak için Motive EdiyorFransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere'de Sigarayı Bırakan ve En Az 1 Yıldan Beri Sigara İçmeyen 965 Kişi Üzerinde Yapılan Bir Araştırmaya Göre, Yasaklar, Sigarayı Bırakmak İçin Motive Ediyor.


Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere'de sigarayı bırakan ve en az 1 yıldan beri sigara içmeyen 965 kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, yasaklar, sigarayı bırakmak için motive ediyor.
Pfizer desteği ile Double Helix Development tarafından yürütülen ve 7 hafta boyunca Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere'de sigarayı bırakan ve en az 1 yıldan beri sigara içmeyen 965 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakmanın düşünmeye başlanıldığı andan başlayıp bırakıldığı ana kadar süren safhalar değerlendirildi.


Araştırmaya katılanların yüzde 23'ü, ulusal sigara içme yasağının uygulanmasının, sigarayı bırakma motivasyonları arasında yer aldığını bildirdi.

Örneğin, uzun bir süredir ülke çapında sigara yasağı uygulanan ülkelerden biri olan İtalya'da araştırmaya katılanların yüzde 40'ı, bu yasağın sigarayı bırakmalarında etkisi olduğunu ifade etti.

Katılımcıların yüzde 75'i sigaranın kokain kadar bağımlılık yapıcı bir madde olduğunu belirtirken, yüzde 39'u sigarayı bırakmanın hayatlarındaki en zor durumlardan biri olduğunu söyledi.

Araştırmaya göre, katılımcıların büyük çoğunluğu, bıraktıkları günden itibaren kendilerini birçok açıdan çok daha iyi hissettiklerini dile getirdi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 471
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 17.01.2008 15:22
paylaşımın için teşekkürler.
MaktüL Tarih: 17.01.2008 13:05
Etsin tabi benide eder birgün inşallah (:
eskitoprak Tarih: 17.01.2008 09:36
tesekkurler