Onunla internette tanıştınız ya da bir tatil köyünde... Gerçekten harika bir insan ama bir probleminiz var; başka bir şehirde ya da ülkede oturuyor... İlişkiyi sürdürmek isteseniz de ciddi zorluklarla karşı karşıyasınız. Bu zorlukları yenmek için neler yapmalı?

1- Güvenilir bir başlangıç yapın Uzaktan yaşanacak bir ilişkiye girmeden önce sevgilinizin size karşı duygularında samimi olduğuna emin olun. çünkü, aranızdaki mesafe sebebiyle onun duygularını anlamanız zor olacaktır. En baştan emin olmanız daha sonrasında üzülmenize engel olur.

2- İletişim kurun

Modern iletişim yöntemleri artık, mesafelerin önemini tamamen elinden aldı. Ancak, telefon ya da internet bağlantısı parasını düşünmek zorunda kalmanız harika bir ilişkiyi yokuşa sürebilir. Bu yüzden ikiniz arasındaki tüm konuşmaları çok ucuza ya da bedavaya yapabileceğiniz bir tarife bulun.

3- Paylaşın

birbirinizden uzak olmanız çok şey paylaşmanıza engel değildir. Ona her gününüzü ayrıntılarıyla anlatın, patronunuzdan, öğretmenlerinizden, arkadaşlarınızdan ve ailenizden bahsedin. Bu aranızda somut bağlar kurulmasını sağlar.

4- Şaşırtın

İlişkinize rutinlere bağlamayın. Periyodik arama ve görüşme saatlerinden vazgeçin. İlişkini ateşini canlı tutmak için farklı oyunlar bulun. Ona bir mektup yazın, kart atın, sürpriz bir hediye alın, esprili mesajlar yollayın.

5- Ona güvenin

Bir ilişkide eğer sevgiliniz, kendisi size güven veriyorsa bundan daha büyük bir huzur yoktur. Ancak, tam tersi bir durumda özellikle araya mesafeler girdiğinde şüpheci olmamak elde değil. Şüphecilikten kaçının, onu uzaktan da olsa zorla takip etme çabalarınız sevgilinizi bezdirebilir. Ona en değerli şeyi; özgürlüğü verin.
6- Dürüst olun


mesafeleri aşmaya çalışmak bir müddet sonra size zor gelmeye başlayacaktır. Bu aşamada duygularınızı onunla paylaşın, onunkileri öğrenin. Dürüstçe yapılan paylaşımlar ilişkinizin süresini uzatacaktır.

7- Sözlerinizi tutun

görüşme planı yaptığınız günler için önceden de olsa iptal kararları almayın. En yakın arkadaşınızım doğum gününe ya da indirimlerin ilk gününde alışverişe gitmek gibi planlarınız olsa bile daha onunla buluşma zamanını konuşmadan alternatifler yaratın. Sevgiliniz ona zaman ayırmak istemediğinizi hissetmemelidir.

8- Değerini bilin

uzaktan da olsa paylaşabildiğiniz şeylerin, görüşebildiğiniz zamanların değerini bilin. Bunları en mükemmel hale getirmek için yaratıcılığınızı kullanın. Önceden ufak sürprizler hazırlayın, her dakikanızı değerlendirin ve ölümüsüzleştirin; bol bol fotoğraf çekin. Fotoğraflardaki gülümseme güzel bir aşkın kanıtıdır.

9- Geleceğe dair planlar yapın

Gelecekten konuşmak bir çift için birbirlerini sevip sevmediklerinin en büyük göstergesidir. Ayrı kaldığınız zmanlar için yaptığınız planlar size umut olacaktır. Mesafelere rağmen yaşanan ilişkilerin bitmesinin en büyük nedeni umutsuzluktur.

10- inanın

Moraliniz bozulup umutsuzluğa kapıldığınızda mesafelerin hiçbirşeye engel olamayacağını düşünün. Gerçekten birbirinizi seviyorsanız bu geçici bir durumdur. Ayrıca, yaşadığınız bu mecburi ayrılıklar birbirinizi daha çok özlemenize ve değerinizi bilmenize yardımcı olacaktır.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4534
favori
like
share
vkyilmaz Tarih: 06.08.2009 08:55
Bazen aşk karşıda ki gelmeden senin ona gitmendir..yada manalı bir bakış..
Eğer sende seviyorsan karşıdakini bekleme derim arkadaşım.. çünkü giden zaman ömrünüzden gidiyor..
dodurgalim Tarih: 05.08.2009 23:11
Gerçekten birbirinizi seviyorsanız bu geçici bir durumdur. ya bu kelimeyi anlamadım gitti neden geçici olsun ki sevmeyi bilen insan ömrünün sonuna kadar sevmeli eğer karşı cinste hak ediyorsa !
YaSMiN Tarih: 15.07.2009 16:53
benim ki hem uzak hem de baya bi yakэnkarюэ binada(aynэ sitedeyiz)ama bi tьrlь aзэlamadэherkes seni sevio dio ama asэl iю ondaaa

Kim diyor asil isin onda bitdiyini ..Bence ilk adimi sen at .Hem cesaretin ve kendine guvenin onu heyecanlandiracakdir.En azindan bekleyerek zaman kayb etmezsin ...
YaSMiN Tarih: 15.07.2009 16:48
Bence ask engel tanimaz ama uzaklik bazen aski dahada guclendirsede uzun surduyunde ask yavas yavas bitiyor.Tipki bir miknatis gibi.....
Aliskanlikigi askla karistirmamak gerek.ASk ne sevgidir, ne dostllukdur, ne tutku ne de aliskanlik....
asse Tarih: 07.08.2008 02:43
benim ki hem uzak hem de baya bi yakınkarşı binada(aynı sitedeyiz)ama bi türlü açılamadıherkes seni sevio dio ama asıl iş ondaaa
SquadroN Tarih: 31.07.2008 17:03
senden uzak olduğu için kahrolursun ama kahrolurken onu ne kadar sevdiğini anlarsın...
SquadroN Tarih: 31.07.2008 17:02
Aşkın hem en güzeli hemde en acı verenidir
osmant Tarih: 24.07.2008 04:53
tsk
nefertariset Tarih: 22.07.2008 23:02
uyulması gerekir sanırım