Your Account has been disabled?
Evet bu yazıyı gördünüz ve facebook profilinize giriş yapamıyorsunuz. Facebook birçok nedenden dolayı profilinizi kullanıma kapatabilir. Facebookrehberi.com olarak bu duruma maruz kalmamak için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz. Facebook'ta gereksiz olan bir çok fonksiyon vardır. Gereksiz gördüğünüz işlemleri merakınızı giderene kadar deneyip kullanabilirsiniz. Fakat bir aşamadan sonra bu işlemleri abartmanın da bir anlamı yok. Sonuçta facebook dünya üzerinde anlık olarak yüzbinlerce kişinin kullandığı bir platform. Bazı kısıtlamalarla sağlıklı yayınını sürdürebilir. Genel uyarımızı yaptıktan sonra facebooktan hangi nedenle atılabileceğiniz konusunda notlar ekleyelim:

Facebookta oldukça fazla grup bulunuyor. Bir günde 5'den fazla gruba üye olmayın. Üye olmak istediğiniz gruplara zaman aralıklarıyla üye olabilirsiniz. toplamda 100'den fazla gruba üye iseniz gereksiz grupların silme zamanı gelmiştir. Fakat üst limiti merak ediyorsanız 200 gruptur.

Facebook'taki kişisel bilgilerin doğruluğunu kayıt olurken taahüt ederek üye oluyorsunuz. Eğer kişisel bilgilerinizde bir değişiklik yaptıysanız ki özellikle ünlü ismi gibi isimler kullandıysanız ve bunlar suistimal raporlama mailine şikayet edildiyse, Hesabınız kapatılacak demektir.

Facebook'ta kişisel sitenizin, facebook uygulamanızın yada grubunuzun reklamını abartılı bir şekilde yaparsanız ve bu şikayet edilirse facebook hesabınız büyük ihtimalle geri açılmamak üzere kapanabilir.

Facebook'ta arkadaşlarınıza mesaj yazarken aynı mesajı birçok arkadaşınızın profil duvarına eklemeyin. Bu Basit bir spam korumasıdır. Spam filtreleri sizin aynı mesajı atarak reklam yada rahatsızlık verme eğiliminde olduğunuz ihtimaline dayanarak sizin profilinizi erişime kapatabilir.

Facebook'ta aynı kişiyi kısa zamn içinde tekrar tekrar aramayın. Bu da aynı mesajın yazılması gibi spam filtrelerine takılarak otomatik güvenlik sisteminin sizin hesabınızı kapatmasına neden olur. Fakat genellikle bu durumda süreli olarak aramayı kapatabiliyorlar.

Facebook'ta birine tehdit içerikli, küfürlü yada kurallara aykırı başka bir mesaj göndermişseniz ve bu durumdan dolayı şikayet edilmişseniz, hesabınız kapatılabilir.

Facebook'taki uygulamaların aşırı kullanımı sebebiyle geçici olarak yada kalıcı bir şekilde facebook üyeliğiniz kapatılabilir.

Facebook üyeliğiniz kapandığı takdirde aşağıdaki mail adreslerinden birine Facebook’a üye olduğunuz mail adresinden bir Mail atmanız gerekir;
- [EMAIL="disabled@facebook.com"]disabled@facebook.com[/EMAIL] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
- [EMAIL="appeals@facebook.com"]appeals@facebook.com[/EMAIL] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
- [EMAIL="info@facebook.com"]info@facebook.com[/EMAIL] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Örnek mail şablonu:
Dear Sir / Madam,
I wasnt login the Facebook. These pages always gave that message ( Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here) Please help me.
What can I do about that? Why did you cancel or disable my account?
Please open my account. If I did a wrong thing, I apologize you. I m waiting your suggests and soonest reply
Best regards

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 32472
favori
like
share
dilekcien Tarih: 14.08.2010 19:55
slm arkadaslar bana oncelıkle yardımcı olur msunuz lutfen rıca edıyorum bnm facebook hesabım kpatıldı yenıden acmak ıstıorum disabled_facebook mail atmaya calıstım hata verdı yabamadım yardımlarınızı beklıyorum lutfen .. .
kivit-90 Tarih: 04.05.2010 15:24
Your account has been disabled. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here. bie uyarı veriyor ama bana ne bi uyarı nede başka bişey girdi bu sabah açtım ne bi paylaşım ne de başka bişey yaptım birden çıktı faceden. admine mail gönderdim geri dönüleceğini söyleyen cvp geldi şimdi ne yapıcam 1 den fazla gönderdim bütün adreslere aynı maili. tahminen nezaman dönerler açılırmı hesabım. resmim falan görünüyor ama profil açılmıyor... daha önceden hiç bir uyarı almadım. çok kişide eklemedim. bu aralar çok fazla paylaşımda yapmadım. YARDIM EDİN LÜTFEN...
cinko7 Tarih: 22.03.2010 08:51
ya hesabım ne yapmam lazım
FreddyKrueger Tarih: 18.12.2009 14:22
[COLOR="#c0ccf4"][QUOTE=saheee;3900466]iyide hiç bişey yokki aCCountumu geri alabilecekmiym maiL attım 1gün oLdu dönmediler yani ne olacak ? şimdi mantarmı oldu bu FAce?

MiLyonLarCa ÜyeSi oLan Bir Siteye MaiL AtıyorSunuz 1 Günde Cevap GeLmemeSinden NormaL Bir $ey Yok... Bir Iki Hafta BekLeyin BenCe...
saheee Tarih: 17.12.2009 18:14
iyide hiç bişey yokki aCCountumu geri alabilecekmiym maiL attım 1gün oLdu dönmediler yani ne olacak ? şimdi mantarmı oldu bu FAce?
pusula60 Tarih: 05.12.2009 16:02
facebook hesabım çalındı.facebook hesabımı kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim
iplikci Tarih: 02.12.2009 12:03
Thank you for your email. Unfortunately, we do not offer support for disabled accounts from this email alias. Please visit Facebook's Help Center to view frequently asked questions regarding disabled accounts. You can reach this section by clicking the link below:

[url]http://www.facebook.com/help.php?page=45[/url]

From there, you will be able to take any necessary steps to receive additional support.

Thanks for contacting Facebook,

Madeline
User Operations
Facebook


tercume edermisiniz lutfen
lazrail_volkan Tarih: 23.09.2009 21:38
cok yardımcı oldun eyw
mehmetcan duran Tarih: 28.08.2009 22:24
yaw bnm facem kapatıldı onu nasıl açabilirim :S

.. konu hakkında yardımcı olurmusunuz