Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Jean Tigana, yolsuzluk suçlamasıyla 8 saatliğine gözaltına alınıp sorgulandı.

Jean Tigana (52), yıllardır başını kurtaramadığı belayla yine karşı karşıya. Fransa'da sık sık adıyla anılan ve 2004-2005 yılları arasında gerçekleştiği öne sürülen 'Transfer skandalı'na adı karışan Tigana, dün (23 Ocak) öğle saatlerinde Fransa'nın Marsilya kentinde gözaltına alınarak sorguya çekildi.

Başta Djibril Cissé'nin 2004 yılında Auxerre'den Liverpool'a geçişi olmak üzere en az 10 transferde yolsuzluk yaptığı ve sahte belgelerle fazla komisyon aldığı öne sürülen Richard Bettoni ve Ranko Stojic adlı iki futbolcu menajeriyle ortak olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Tigana, 8 saatlik gözaltı sürecini, ifade vererek tamamladı. Tigana'nın daha sonra serbest bırakıldığı, ancak şimdilik bilinmeyen ileri bir tarihte yeniden sorguya çekileceği öğrenildi.

Futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra sırasıyla Olimpik Lyon, Monaco ve Fulham takımlarını çalıştıran Fransız teknik adam, 2005 yılından geçtiğimiz sezonun sonuna dek Beşiktaş'ın başında yeralmıştı. Tigana, Beşiktaş'tan ayrılırken teknik direktörlük kariyerini de, adının sürekli yolsuzluklarla anılmasına yönelik bir tepki vermek amacıyla noktalamıştı.

Kaynak: DHA

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 386
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 24.01.2008 09:43
tesekkurler