Erkekler de acı çekiyor mu? Endişe, korku, güvensizlik yaşıyormu? “Ya giderse? “diye titriyor mu içleri? Yollara dalıyor mu gözleri? İç çekerken çok ağlamış bir çocuk gibi titriyor mu göğüsleri?

Aldırıyorlar mı karşılarındakinin suskunluğuna? Affediyorlar mı?Susuyorlar mı? Bekliyorlar mı? Yalnızlığa inat, inen akşam sonrası elektrik düğmesine uzanan elleri tanır mı sabretmenin kaderini? Konuşmamak canlarını sıkar mı onların da? Sormak isterken soramamak, koşmak isterken koşamamak boğar mı onları da?

Dün sabah birden bunlar geldi aklıma.

Sevdiğim birkaç adam vardır. Akıllarını severim. Kalplerini severim. Kalem tutan ellerini severim. Güzel gülen gözlerini severim. Geçtim karşılarına, herbirine sordum bu soruları..

Biri dedi ki “ne diyorsun sen, erkek incinmez mi?”. Öbürü “ Ahhh!” dedi.,”Ah acır elbette erkeğin kalbi erkeğin”. Diğeri ise “Olur mu hiç? İnsan değildir kalbi incinmeyen”

O ZAMAN NEDEN ANLAŞAMIYORUZ PEKİ

Nedir yani bu kadar benzer kederler yaşarken paylaşamadığımız?Biri “Bilsem..” diye sustu. Öbürü “ Erkekler de yaşıyor ama kadınlar sürdürüyor” dedi. Diğeri “ Birbirimizi tanımıyoruz. Sır haline geliyoruz, getiriyoruz kendimizi. Hem bu ülkede kadın erkek birbirini tanıyalı 150 yıl oldu. İnsanlık tarihini düşünürsek çok kısa bir zaman bu. Biliyor musun kendimi inciterek sorunları halletmeye çalışıyorum galiba”

Yani.. Aslında.. Benim çok sevdiğim bu üç adam da aynı içtenlikle “ah” etse de neden birbirimizden ayrı düştüğümüze üç ayrı yanıt verdiler.

“Neredesin? Kimlesin? Ne yapıyorsun? Sormasalar şu soruları kadınlar..”

“Erkekler de merak eder evet. Ama bir yaşama biçimi haline getirmezler bunu. Yani kadınlar o kadar çok soruyor ki aynı soruları, bir bağımlılık haline geliyor bu onlarda. Sonunda erkek nerede olduğunu söylemekten bıkıyor ve durmadan sevildiğini duymak isteyen kadının İÇTENLİĞİNDEN ŞÜPHEYE DÜŞÜYOR. Kendini saklıyor belki de... Velhasıl akıl sır ermiyor bu işlere. Yorulmuşum ben artık.”. Böyle dedi içlerinden biri...

Sonra yazımı yazmadan en uzaktakini aradım. “Sen” dedim “Tanıdığım incinme eşiği en yüksek erkeklerden biri gibi durursun.. anlat bana, neden uzaktayız bu kadar?”

Anlattı...

· · · · · ·

“Kavaklar” şarkısını dinlerken ağlayan bir erkek gördüğümde anladım BİR ERKEKLE AYNI ATEŞTE YANIYORDU KADIN KALPLERİMİZ
BİZ ATEŞİN GÜCÜNÜ ÖLÇERKEN UNUTTUK ATEŞİN DEVAMI İÇİN UĞRAŞMAYI...
“Beni ne kadar seviyor? Taş kalbi hiç mi acımıyor? Kim daha çok özlüyor?...” Suskunlukları belki de incinmektendi.

İclal AYDIN

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 635
favori
like
share
axin Tarih: 21.02.2008 13:55
iclal aydının birkaç kitabını yeğenim almıştı erkeklerı tanımak bayanları tanımak şeklinde okudum ve ah be abi bu ne dedim benim algılamama göre iclal aydının dediklerini yapmak tamamen her olayı hesaplamak kitaplamak ve şu olursa bu bu olursa şu olayı yap mantığı taşıyor çıkar ve hesaplarla seveceğime taş kalblı olurum ve taş kalbimide elbet bir yosun sarar !!!!!! iclal aydın kitaplarını okurmusunuz bilmem ama kesinlikle yeğenime okumaması için tembih ettim .. hesaplar kitaplarla mühendislikte lazımdır aşkın zaten çözülemeyen bir kimyası var onuda çözmemek el sürmemek lazım .
cagrim Tarih: 17.02.2008 15:57
INCITMESINI BILIRSEN TABIKI...
eBRa Tarih: 13.02.2008 10:38
ya üzüldüm şimdi erkeklere
gülbeyaz_61 Tarih: 06.02.2008 07:48
[QUOTE=death_nova;2388736]hemde bizden daha çok fazla incinirler
çaktırmazlar o ayrı hani erkekliğe
sürdürmemek varya işte o meselesi

:72::72::72:
EyLüL Tarih: 05.02.2008 20:32
hemde bizden daha çok fazla incinirler
çaktırmazlar o ayrı hani erkekliğe
sürdürmemek varya işte o meselesi
cagrim Tarih: 28.01.2008 21:40
ELMAYI TAM ORATADAN DELIP GECMISIN EMEGINE SAGLIK KARDES....
Sindy Tarih: 27.01.2008 10:15
erkeklerin duygusal olanlarida var tabikide, yani hepside taskalbli degil,
emegine saglik arkadasim
SU-PERISI Tarih: 26.01.2008 22:21
güzel bir paylaşım.emegine saglık.