Bir tükeniş öyküsü

Nereden nereye... Geçen yıl bu zamanlarda attığı gollerle Chelseayi taşıyan Adrian Mutu, kokain kullandığı için Londra temsilcisinden kovuldu. Romanyanın Beckhamı bitmenin eşiğinde
30.10.2004Kariyeri parlak ama...
Yıldızı 1996da Arges Pitestide parladı, 2 sezon sonra Dinamo Bükreşe transfer oldu. Başkent temsilcisinde çıktığı 18 maçta 18 gol atan Adrian Mutu, çok geçmeden İtalyan devi Interin dikkatini çekti ve Çizmenin yolunu tuttu. Milano ekibinde fazla şans bulamayan Rumen yıldız, nce Veronaya oradan da Parmaya gitti. Parmada kariyerinin zirvesine çıkan milli futbolcu, bir sezonda 17 gol attı ve Sarı-Lacivertli ekibin kaptanlığına kadar yükseldi. 2003-2004 sezonu başında ise 15 milyon Pounda Chelseayle el sıkıştı.

3 maçta 3 gol
İngiltere macerası çok güzel başlamıştı Mutu için... İlk üç maçında da rakip fileleri havalandıran 25 yaşındaki oyuncu, Şampiyonlar Liginde de attığı gollerle takımına zaferler kazandırdı. Ancak, Romanyanın Beckhamı olarak gösterilen Mutu, 1 Kasımda karısı Alexandradan ayrıldıktan sonra bir türlü belini doğrultamadı. Eşinden boşandığı günden bu yana gol atamayan Rumen yıldız, bir porno yıldızı ile basıldı. Ardından, aşırı hız yaptığı için Londra polisinden kaçmak istedi, başaramadı, ehliyeti elinden alındı.

Herşeyini yitirdi
Çalkantılı özel yaşamı nedeniyle dönemin Chelsea çalıştırıcısı Claudio Ranierinin desteğini de yitiren yıldız oyuncu formasını da kaybetti. Mutunun yıldızı, bu sezon başında Chelseanin başına geçen Jose Mourinhoyla da bir türlü barışmadı. Kokain kullandığı ortaya çıkan golcü oyuncu, kendini oynatması için tehdit ettiği hocasından özür dilemesine rağmen, kovulmaktan kurtulamadı. Londra temsilcisinin internet sitesinden yapılan açıklamada, Adrian Mutunun sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiği belirtildi.

Luce kucak açtı
Zor günler geçiren Mutuya bir dönem Beşiktaşın başında bulunan Mircea Lucescu arka çıktı. Rumen teknik adam, Shaktharın kapıları Mutuya ardına kadar açıktır. İstediğin zaman gelebilirsin diyerek vatandaşına çağrıda bulundu. Yıldız oyuncuya İtalyadan da teklifler var.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 427
favori
like
share