Yaşam, yaşamak. Ölüm, ölmek. İki sözcük, iki zıt sözcük; yaşamak, ölmek. Peki yaşamak nedir, ölmek nedir? Yaşamda neler vardır, artıları nelerdir, eksileri nelerdir? Yaşayıpta ölmüş insanlar yokmudur ki şu evrende, dünyada?
E peki aşk nedir? Aşk yaşamakmıdır, ölmekmidir? Yaşamak mı olumlu yoksa ölüm mü olumlu şu dunyada. Aşk için ölünür mü, aşk için yasanır mı? Peki aşk adamı öldürür mü, yaşatır mı?
Yaşam güzeldir çogu zaman, ölmekte güzeldir kimi zaman. Yaşamda mutluluk, hüzün, aglamak, üzülmek, isyan, küfür vardır ama bir de yaşamın en güzeli sevmek, aşk vardır. Peki bu kadar olumsuzluklara, yıpranma riskine karsı, herseye rahmen yaşanılır mı şu dünyada. Aşk yaşınılır mı şu evrende. Aşk icin yaşanır mı, ya aşk icin ölünür mü? Ölüm sonsuzluktur, ötesini bilen yoktur. Aşk için ötesi bilinmeyen bir baska dünyaya gidilir mi? Bilmedigin, görmedigin sonsuz bir yaşama.
Peki yaşam ve ölüm bir yana, aşk yaşanılırmı ki şu dünyada. Aşkın artılarına,eksilerine katlanılır mı yaralanma pahasın bile olsa? Aşk güzelmidir ki yoksa acımıdır? Aşk hep övülmüstür yıllarca, peki aşk övülmeye degermidir ölümle yasam arasında akan şu zaman kulvarında. Aşk; sevinc,mutluluk,yeniden hayata gelmekmidir;yoksa aşk ölmekmidir,ölmeden topraga girmekmedir?
Aşk ızdıraptır bence, güzel baslayıp, güzel giden, hayatı bir senfoni orkestrası gibi şenlendiren,yaşatıp,hayata baglayan, ümitlendiren sonra ani bir ısırıkla zehrini akıtan kana işleyen bir yılanın atagı gibi bir ızdıraptır. Aşk güzeldir ama birkac süreç için güzeldir. Aşk adamı bir labirentin içine sokar; saga saparsın yol yok, sola saparsın ısık yok, çıkıs yok dolanır durursun o karanlık ve korkunc labirentin(aşkın) içinde. Kimi insan kurtulmayı başarır o labirentin içinden, çogu insan da kaybolur karanlıklar içinde. E ozaman aşk nicin yasanır, niye istenir çogu zaman. Niye hep aşka susar insan. Izdırapmıdır mutlu eden yoksa aşkın görülmeyen ışıgımıdır?
Aşk öldürür mü insanı peki? Evet aşk öldürür, bedenen öldürmese de ruhen öldürür. Karanlık bir labirent ışık yok, çıkıs yok, umut yok. Nasıl sabredilir, nasıl dayanılır. Umut, ufak bir ışık olmadıkca nasıl yaşanılır öyle bir dünya da. Ruhen sıkıntıya girer insan, ölmeden topraga girer.
Ya işte aşk budur, yaşamak, ölmek budur. Aşk için ölmekte budur. Ölmek, ölmeden topraga girmek. Girilir mi girilir, ölünür mü ölünür. Aşk icin yaşanılır da, aşk icin herseye rahmen ölmeden topraga girilir de...
AMA.. şimdilik yaşandı ve bittiyle yetinmeye calışıyorum...

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 547
favori
like
share
by_psiko Tarih: 09.02.2008 22:41
[COLOR="SlateGray"]dosdoru dedin arkadaşım aşk insanı yaşarken öldürür ölürken diriltir tuah bi duygu ben çözemedim daha...paylaşım için tşk...
mihrak Tarih: 01.02.2008 12:16
hem doğru hem yanlış.. zaten aşk da bu...
güzeldi thanks you.
MiSS-FENER Tarih: 29.01.2008 19:21
Aşk icin yaşanılır da, aşk icin herseye rahmen ölmeden topraga girilir de...


Bitti Demek Çok Seven Diyemez

Emeqine SaqLık qüney'ce[/center]
Sylar Tarih: 28.01.2008 10:28
bitti..
bunu demek bile belki acıyı hafifletir..
orkide35 Tarih: 27.01.2008 07:40