Yeni Yıldan Beklentiler

BAŞARILI BİR TRABZONSPOR
Trabzonspor'un şaşaalı, başarılarla dolu yıllarını özledik. 2007 silik bir yıl olarak tarihe geçti. Bordo-Mavi renklere gönül vermiş milyonlarca Trabzonlu, 2008 yılında yepyeni bir yönetim anlayışıyla hep zirveye oynayacak takım yaratılmasını bekliyor. Trabzonspor artık tek yürek olup tek bir hedefe kilitlenmeli. Trabzon insanını mutlu etmeli.

TRABZON'UN İMAJI DEĞİŞMELİ
Sadece Türkiye değil, tüm dünyada gündem yaratan olaylar Trabzon'un eğitim-kültür-spor kenti imajına derin darbeler vurdu. Bu olumsuz imajın bir an önce değişmesi için hem Trabzonlu kendine vazife çıkarmalı. Eğitime, kültüre, sanata, spora yönelik tüm projelerin gerçekleşmesinde olağanüstü mücadele verilmeli, görev sayılmalı.

SIRA BÜYÜK YATIRIMLARDA
Altyapı eksiklikleri halen sürüyor. Ancak Karadeniz Sahil Yolu 2007'de nihayet bitirildi. Sıra Batum'a kadar uzanan demiryolu, Güney Çevre Yolu, Atasu Barajı gibi büyük yatırımların yanısıra bölgeyi tam anlamıyla turizme açacak projelerde. 2008 yılında artık bu yatırımlar için topyekun mücadele etmeli, Trabzon'a kazandırmalıyız.

TRABZON BÜYÜKŞEHİR OLMALI
Trabzon'a yatırımların daha fazla, daha hızlı, daha sürdürülebilir olması için Büyükşehir statüsü kazanmamız şart. Coğrafi konumu açısından şanslı olmayan Trabzon'da nüfus kent merkezinde yoğunlaşıyor, rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Dünya kenti Trabzon'a özel bir yasanın mücadelesi verilmeli, hak ettiğimiz statüyü kazanılmalı.

İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ Yapılan tüm anketler Trabzon'da en büyük sorunun işsizlik olduğunu belgeliyor. İş dünyası biraz daha sorumluluk alıp istihdama yönelik yatırımlara hız vermeli. Teşvikler, istisnalardan yararlanmalı. Sadece Trabzon değil, Trabzon dışında yaşayan hemşerilerimizin de şehrine bu yönde katkı sağlaması için tüm dinamikler harekete geçirilmeli.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share