Sofuoğlu ehliyet sınavına girdi
Yurtdışındaki Super Bike test sürüşlerinden sonra memleketi Adapazarı'na gelen Sofuoğlu, ağır vasıta ehliyet sınavına katıldı. Direksiyon sınavında otobüs kullanan Sofuoğlu, otomobil ve motosiklet ehliyeti olmasına rağmen ağır vasıta ehliyetine de ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Yarışları daha rahat takip edebilmek için karavan satın aldığını kaydeden Sofuoğlu, "Karavanı kullanabilmek için de ağır vasıta ehliyeti almam gerekiyordu. O nedenle Türkiye'ye geldim. Tabii ağır vasıta kullanmak motosiklet kullanmak kadar kolay değil; ama inşallah sınavı geçmişimdir. Sınavım zor geçmedi, hocam da yardım etti, sıkıntı yaşamadım. Motosiklet ve ağır vasıta arasındaki fark büyük. Birisinde iki, diğerinde 8 teker var. Motosiklet, yarışmak için kullandığım bir vasıta, bu nedenle ikisi arasında kıyaslama yapmıyorum." diye konuştu.
Sofuoğlu, 2008 yılında Super Bike kategorisinde yarışacağını, hazırlıkların devam ettiğini belirterek, "2009 yılında inşallah şampiyonluk için koşturacağım; ama bu, 2008 yılında gezmeye çıkacağım anlamına gelmez, bu yıl içinde de yarışmaya devam edeceğim." dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 376
favori
like
share