Tasarımcılar iç dekorasyon endüstrisinin en önemli öğelerinden biri olan halıda, sıcak ve rahatlığı ön planda tutan koleksiyonlar oluşturmaya başladı.

Ses yalıtımı sağlaması nedeniyle yaşam alanlarına huzur ve dinlinlik getiren halı, birbirinden farklı desen ve çeşitleriyle her türlü dekorasyon tarzına kolayca uyum sağlayabilen bir malzeme olarak son yıllarda tüm diğer zemin kaplama malzemeleri arasında tüketiciler tarafından en fazla tercih edilen oldu.

Halının bu kadar çok rağbet gören bir ürün olması nedeniyle üreticiler ve desinatörler de birçok renk ve desen seçeneği yaratmaya başladılar. Eskiden daha uzun zaman aralıklarıyla oluşturulan renk seçenekleri, günümüzde mevsimlere göre belirleniyor. 2008 kışı için seçilen renkler arasında doğanın sunduğu tonlar bulunuyor.

Halı tasarımında 2008 yılı itibariyle en çok kullanılacak renkler, özellikle son yıllarda etkisi büyük ölçüde hissedilen çevre ve ekolojik denge bilincine bağlı olarak şekillenmiş durumda. Botanik yeşiller, gök mavileri ve zengin etnik tonlar en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Ayrıca doğal bej ve kahverengi tonlar da bir hayli talep göreceğe benziyor.

Tüm bu doğal renkler dışında, halıda zarif tasarımlar da oldukça beğeni topluyor. Örneğin yeşil, parlak koyu mavi ve canlı sarılardan oluşan ince dokunuşlar, yüzeyde lüks bir görünüm hissi oluşturarak halıya olağanüstü derecede ilgi çekici bir zerafet katıyor.

Halı tasarımlarında 2008 yılı içerisinde en fazla görülecek diğer renkler ise zengin kırmızı ve yoğun turuncu gibi derin ve enerjik renkler olacak. Sonbahar mevsimini temsil eden o muazzam ağaç yaprakların içinde barınan kırmızı ve turuncuların muhteşem parlaklığı ve canlılığı ile halılar, tüm yaşam alanlarını süsleyecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 388
favori
like
share
Sindy Tarih: 29.01.2008 09:21
paylasim icin tesekkurler SU-PERISI