Arabistanlı Lawrence’ta bir arada sergiledikleri muhteşem performanstan uzun zaman sonra Peter O’Toole ve Ömer Şerif, One Night With the King için yeniden bir araya gelecekler.
MÖ 400-322 yılları arasında geçen hikaye, İncil’de anlatılan gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanacak. Hadassah isimli Yahudi bir genç kızın, Pers kralı XerXes’in kalbini kazanması ve kralla evlenerek kraliçe Esther’e dönüşmesi sonucu Yahudi halkını Pers ordusundan kurtarmasının anlatılacağı film 2005 Martında sinemalarda olacak.
O’Toole filmde Peygamber Samuel’i, Şerif ise Prens Memucan’ı canlandıracak. Kadroda Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile büyük çıkış yakalamış oyuncular da var. Orta dünyada Gimli olarak izlediğimiz John Rhys-Davies’i Mordecai, Denethor olarak tanıdığımız Jonh Noble’ı ise prens Admantha olarak seyredeceğiz. Tommy ‘Tiny’ Lister Jr.’sa One Night With the King’te Hegai olarak karşımıza çıkacak.
Senaryosunu Stephan Blinn’in yazdığı, Michael Sajbel’in yöneteceği filmin, dev bütçeli tarihi bir epik olmasının yanında çok kültürlü bir yapıyı sergileyecek olması da seyirciyi şimdiden meraklandırıyor. Çünkü hikayenin yaşandığı topraklar bugün Irak ve İran gibi hem Müslüman hem de politik olarak çok karışık olan devletlere ait. Bundan yaklaşık 2500 sene önceyse Yahudiler için oldukça acı dolu hikayelere tanık olmuştu. Coğrafyadan kaynaklanan bu çok kültürlülüğü yapımcılar kendileri için avantaj olarak görüyorlar ve bunu en iyi biçimde yansıtmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylüyorlar.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 398
favori
like
share