İşte 2008 sezonun çantaları hakkında bilmeniz gerekenler...

Birkin, Emmy, Edith, Lariat, Speedy. Hepsi de birer çanta modeli ismi. Peki hangisi bu yıl en gözde İşte 2008 sezonun çantaları hakkında bilmeniz gerekenler..

Derisinden ruganına, el çantasından büyük hobo modeline kadar çantalar, kadınların vazgeçilmez aksesuarı. Sezonun moda yaklaşımını vurgulayan çantalar, giderek moda endüstrisinde daha da önem kazanıyor. Kadınlar bu gözde ve hit modellere sahip olabilmek için birbirleriyle yarışıyor.

Kim hangi markayı ve modeli satın almış, bu özellikle moda tutkunları arasında büyük merak uyandırıyor. 'Klasikler' bir yana, her sezon çanta trendleri de modayla birlikte değişim gösteriyor. Üstelik tasarım çanta fiyatları da dudak uçuklatan cinsten. Neredeyse bir otomobil fiyatına satılan çantalar bile var! Son yıllarda artık bir aksesuardan çok statü göstergesi de olan çanta evli ya da bekâr, iş ya da ev kadını ayırt etmeksizin herkeste aynı duyguyu uyandırıyor:

"Bu benim olmalı!" Ama binlerce dolar ödemeyi göze almanız da bu çantalara sahip olmak için yetmiyor. Bekleme listesine adınızı yazdırıp, gerisini şansa bırakmak zorundasınız. Örneğin Hermes'in Birkin modeli için bekleme listelerinin dört yıla uzadığını hatırlatmakta yarar var... Ama Hermes sahibi olanlar buna değdiğini söylüyor. Ne de olsa bir 'klasik' satın almış oluyorsunuz. Ne modası geçiyor, ne eskiyor... Yıllar geçse bile cazibesinden hiçbir şey kaybetmeden kullanılabiliyor. Eğer bütçenizi zorlayıp her yıl sınırlı sayıda üretilen tasarım bir çantaya sahip olmak istiyorsanız, iyice düşünün. Binlerce doları bir sezon kullanabileceğiniz çok trendy bir çanta yerine, klasik ve her daim gözde olan bir modele yatırın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 540
favori
like
share
esenm Tarih: 27.06.2008 00:29
guzell
Sindy Tarih: 30.01.2008 09:14
paylasim icin tesekkurler SU-PERISI
SuRMeLi Tarih: 29.01.2008 12:16
lariat cantalar cok hos..