ERZURUM’daki akıllara zarar olay Taşmağazalar semtinde bulunan Şafiler Camii’nde meydana geldi. Öğle namazı için camiye gelen Hilmi Gürsoy (70), namaz esnasında yere yığıldı. Gürsoy’un yere yığılmasına rağmen namazı terk etmeyen cemaat, 4’üncü rekat bitip, selam verilmesinin ardından, sağlık ekiplerini camiye çağırdı. 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Gürsoy kurtarılamadı.

ALLAH’IN TAKDİRİ

Cami imamı İsrafil Yılmaz ise yaşlı adama namaz bitmeden müdahale edilmediğini doğrulayarak “3’üncü rekat esnasında düştüğünü fark ettik ama namazın son rekatını kılıncaya kadar bekledik. Allah’ın takdiri neyse o olur” dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2079
favori
like
share
*_Mucahit_* Tarih: 05.03.2008 22:36
bence Allah o kulunun canını camide alıp ona zaten büyük bir nimet vermiş
başka konuşmayacağım
sanslı Tarih: 18.02.2008 21:46
cemaatten o kişiye en yakın olanların namazı bırakıp yardım etmeleri gerekirdi.çünkü insan hayatı herşeyden önemlidir.namazını tekrar kılabilirlerdi.
eBRa Tarih: 10.02.2008 11:40
arkadaşlar konuyla ne kadar alakalı olur bilmiyorum ama bu camideki cemaat olayı değil.toplum olarak sağduyusuz olmuşuz.başıma gelen bir olayı aktarcam size e-5 de gidiyorduk yolda kedi ölüsü gibi bişey gördüm yanımda arkadaşım vardı bu ne ya falan dedim arabayı yavaşlattık.bir çoçuk yerde üzerinden geçen bir sürü araba olmuş bir Allahın kulu durmamış.durduk indik arabadan arkadaşım çoçugu bakarken ilerde bir tane daha gördüm ufak 6-7 yaşında ikiside deidm belki yaşıyordur ilerdekine bakım.oldum yerde kaldım kafatasını gördüm.hala tüylwerim diken diken oluyor üzeirlerindne bir sürü araba geçmiş ve arabalar durmuyor.içler acısı bir durum.biz durduktan sonra bir kaç araba daha durdu sonra ambulans polis medya kaç dakka sonra geldi.benim anlatmak istedim cemaat olarak ben onları suçlıyamam belliki ne yapacaklarını bilmemişler.yani ben namaz hiç bir durumda bozulmuyor biliyordum.sayenizde öğrenmiş oldum ben olsam bozardım o heycanla panikle çünkü bende ne olcanı bilmiyordum.onlar bozmamışlar.sadece rabia anamızın filminde izlemişdim yılan geliyor sokmak için namazını bozmuyor.ordan öle mantık yüreterek bozulmaz diye düşünüyordum. ama bu kişilere ilk başta yobaz diyen arkadaşım oldu.ltf böle tabirler kullanmayalım aynı durumda ne yapcanı bilmeyen bizlerde olabilirdik.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.eger yanlış bir şey dediysem bilgi yetersizliğindendir kusura bakmayın.ama insanları katil gibi sergilemişsiniz namazı bozmadılar ölümü izlediler.bence hoş bir başlık değildi.ayrıca olaya gözümüzle şahitmiyiz neler oldu orda neler yaşandı.görmedik hiç birimiz.
By_ergen Tarih: 09.02.2008 13:31
Ya SiMDi BaKaRSaK BeNCeDe NaMaZi BiRaKMaMaLaRi GeReKiYoR CuNKu NaMaZDa SaĞ AyaK KiBLe YoNuNDeN AyRiLiRSa NaMaZ GeCeRSiZ SaYiLiR CeMaaTLe KiLiNaN BiR NaMaZiN KaZaSi iSe oLmaZ aMa 1 İnSaNi Göz GöRe GöRe öLüme TeRKeTMeK'De oLmaZ BeNCe DoĞRu YapMişLaR SateN eCeLi GeLeN BiR İnSaN ÖyLe YaDa BöYLe CaMiDe YaDa EvDe aLLaHiN HuZuRuNa VaRaCaKTiR YüCeRaBBiM HeRKeZe ÖyLe öLüM NaSiP EyLeSin...YaNLiS DüŞüNüYoSaM LüTFeN UyaRin CuNKu HeRKeZ HeRKeZin gORuSuNe SaYGiLi oLMaK ZooRuNDaDiR AyRiCa casper SiRf Bu KoNu YuZuNDen FoRuMDan AyRiLMaNa HiÇ GeReq Yoq Sen BuRaDa BiZDen OnCeDe VaRDiN İyİ BiR UyeSin PaYLaSiMLaRiNiN DeVaM EtMeSi DiLeğiyLe BeNCe Bu KaDaR aLinGaN OLmaN İçiN SePep YoK

SayGiLaRiMLa ...
wampirella Tarih: 07.02.2008 18:22
olumun o ınsanı o durumda bulması tabi ki guzel bısey ama yanında ki sahısların namazını bozmaları gerekırdi belki aramıza olurdu ama ecel diyebilicem sadece baska soz soleyemem...
hakan2230 Tarih: 07.02.2008 14:28
Taßi Ki öYLe SeN De ÇoK DeĞeRLiSiN aRKaDaŞıM
mihmandar Tarih: 06.02.2008 23:13
değerli kardeşim ilk satır belki de refleks olarak yazdığın cümleye cevaptı ama yukarıda onu da ne maksatla söylediğini yazmışsın.

diğerleri geneldi yani konu hakkında görüşlerimdi.

benim için, benim gibi düşünende düşünmeyende ve dillendiren değerlidir çünkü emek veriyor fikren birşeyler üretiyor. boardtaki herkeze de ayrıca saygı duyuyorum.
hakan2230 Tarih: 06.02.2008 22:41
[QUOTE=mihmandar;2388116]cami cemaatine yobaz denilemez ancak cehalette tabir edilebilir.

İmam en önde olduğu için haberdar olmamış olabilir ama kesinlikle bence yanındakiler müdahele etmiştir. Bizi yaratan Rabbimizin,Kainattaki herşeyi İNSANLARIN EMRİNE HİZMETİNE SUNAN ve BAZEN MELEKLERİNDEN ÜSTÜN TUTTUĞU VARLIĞIN VE YERYÜZÜNDE HALİFESİ olarak tabir ettiği insanoğlunun canını da mukaddes olduğunu biliyoruz. Bu nedenle savaş vs olağanüstü durumlar hariç, dinine milletine bakmadan hangi ortamda olursa olsun insanlara yardımcı olurum.

Ayrıca Başlıkta maksadı aşar bir tabir olmuş ama kasıt yok gibi gibi, sanki gizli kameradan görmüşler gibi haber yapmışlar işte bunlardan alınan başlıkta böyle oluyor.

Sonuçta böyle bir durumla karşılaşılırsa neler yapılması gerekirin cevabı da alınmış oluyor. Mesela Bu bir maçta olsaydı başlıkta GOLÜ İZLERKEN ÖLÜME TERK ETTİLER diye yazacaklarmıydı? yoksa haber bile olmayacakmıydı? maçta, sinemada, törenlerde, otobüste kalp krizi geçiren oluyorda hepsi kurtuluyor mu? Bazen doktorlar bile bir şey yapamıyor.

Bu olay ilahi takdir amma bunu bu şekilde haber yapanların takdiri ne ola bakın bunu cevabını herkes biliyor. Evet kalbinin sana söylediği ...

ßeN CaMi CeMaaTi YoßaZDıR DiYe ßiR ŞeY DeMeDiM DeMeM De ßeN CaHiL CaMi CeMaaTi iÇiN YoßaZ DeDiM oLaYı HeRHaNGi ßiR ŞeKiLDe FaRK eDiP MüDaHaLe eTMeYeN iÇiN DeDiM.MaÇTa SiNeMaDa TöReNLeRDe De oLuYoR ßuNLaR HaßeR oLMuYoR DeMiŞSiN ßuNu ßeNiM DeDiĞiMe KaRŞı SöYLeMiŞSiN De ßeN Ne YaPaßiLiRiM Ki ßeN GaZeTeCi V.S. DeĞiLiM Ki. ßaZeN DoKToRLaR Da ßiR ŞeY YaPaMaZ DoĞRu aMa DoKToRa ßiR ŞeY YaPaßiLMe ŞaNSı VeRiLSeYDi ßeLKi De YaPaRDı GaYßı aLLaH ßiLiR ßu YüZDeN YoßaZLıK DeDiM Ve HaLa Da DiYoRuM..
SiYaH_İnCi Tarih: 06.02.2008 19:43
ßence namazı bozup o adama yardım etmeleri gerekirdi.Dinimiz ibadet edin diyor yardım etmekte bir ibadettir namazlarını kaza edebilirlerdi ama şuda varki takdir ilahi belkide adama yardım etseler bile kurtarılamayacaktı bence Kaderdir bu.

Allah Rahmet Etsin ...