Fidel'in Yüzünden

Blame İt On Fidel

Tür : Dram / Politik / Tarihi
Gösterim Tarihi : 1 Şubat 2008
Yönetmen : Julie Gavras
Senaryo : Arnaud Cathrine , Julie Gavras , Domitilla Calamai (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Nathalie Durand
Müzik : Armand Amar
Yapım : 2006, İtalya / Fransa , 99 dk.


Oyuncular

Nina Kervel-Bey (Anna de la Mesa) , Julie Depardieu (Marie de la Mesa) , Stefano Accorsi (Fernando de la Mesa) , Benjamin Feuillet (François de la Mesa) , Martine Chevallier (Bonne Maman) , Olivier Perrier (Bon Papa) , Marie Kremer (Isabelle)


Öykü

Babası siyasal bir eylemci, annesi ise kürtaj araştırmacısı olan Anna, anne ve babasının siyasal ve toplumsal olaylarla dolu olan hayatlarından çok bunalmıştır. Her geçen gün artan eylemcilikleri ile hayat tarzları da sürekli değişmekte ve Anna'nın da düzeni, artık düzensizlik olmaktadır.

İdealleri uğruna evlerinden ve tüm burjuva zevklerinden vazgeçmeye kadar vardırdıkları eylemcilikleri, yedi yaşındaki bir çocuğun hayat algılamalarının fazlaca üzerindedir. Kendi varlığını görmezden gelen anne ve babasına karşı Anna'nın yapabileceği tek bir şey kalmıştır: O da onlara karşı isyan edecektir!

Usta yönetmen Costa-Gavras'ın kızı olan Julie Gavras, babasının pek çok filminde yardımcı yönetmenlik yaparak kendisini geliştirdi ve ikinci yönetmenlik deneyimi olan Fidel'in Yüzünden ile 2007 Sundance Film Festivali'nde hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden büyük beğeni topladı. Aynı zamanda senaryosunun da kendisine ait olduğu film, güçlü oyunculukları ile de takdir topluyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 459
favori
like
share
cucu88 Tarih: 20.02.2008 16:04
bu filmin fps si ne