Esrarengiz Kadın

The Unknown Woman

Tür : Dram / Gerilim / Gizem
Gösterim Tarihi : 8 Şubat 2008
Yönetmen : Giuseppe Tornatore
Senaryo : Giuseppe Tornatore , Massimo De Rita
Görüntü Yönetmeni : Fabio Zamarion
Müzik : Ennio Morricone
Yapım : 2006, İtalya / Fransa


Oyuncular

Kseniya Rappoport (Irena (Esrarengiz Kadın)) , Michele Placido (Muffa) , Claudia Gerini (Valeria Adacher) , Margherita Buy (Irena'nın Avukatı) , Pierfrancesco Favino (Donato Adacher) , Piera Degli Esposti (Gina) , Nicola Di Pinto (Irena'nın Sevgilisi)


Konu

Günümüzde, kaynayan bir İtalyan şehri. Ukrayna’dan uzun yıllar önce İtalya’ya gelmiş, geçmişin hayaletleri arasından şimdiki zamanı arayan bir kadın. Kesişen, üst üste çakışan, entrikalarla dolu bir yapboz, gerilimli bir anlatım hazırlayan iki zaman düzlemi. Irena gerçekten kim?

Irena, cazibesini korumasına rağmen gizemli belli belirsiz bir figür olarak karşımıza çıkar. Derinlerde, bütün bu trajik olaylara karşın, karakeri sapasağlam durmaktadır. İtaatkar görünüşü altında, doğal gururu ve asi kişiliği hala varlığını sürdürmektedir.

Eskilerden gelen korkunç bir figür Irena’yı yeni şehrinde takip etmektedir. Bu kişi Muffa'dır, eskiden kendisini kaçırmış ve korkunç zulümlere maruz bırakmış bir adamdır. Muffa’nın ortaya çıkması ile Irena yeni korkular ve trajediler ile yüzleşir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 388
favori
like
share