Balbay: "Sakatlık beni yıldırmadı"


Milli oyuncu Doğuş Balbay dizinden geçirdiği operasyon sonrasında durumunun iyiye gittiğini söyledi.Sağ dizinden sakatlanan ve 2 ay önce sağ dizinden operasyon geçiren milli oyuncu Doğuş Balbay, NCAA’de formasını giydiği Texas Longhorns’un iddialı olduğunu söyledi.

NCAA’de Texas Longhorns takımı ile geçen sezon anlaşan Doğuş Balbay sakatlığını her geçen gün daha iyiye gittiğini ve dönmek için sabırsızlandığını söyledi.

Doğuş sakatlığın ne durumda ? Kendini nasıl hissediyorsun ?
Sakatlığım her geçen gün iyiye gidiyor. Kendimi çok iyi hissediyorum. Geçirdiğim operasyon sonrasında parkeye 5-6 ay sürede döneceğim söylendi. Üzerinden 2 ay geçti. Dizim eski kuvvetine dönmeye başladı. Tedaviler her gün yoğun şekilde devam ediyor. Hem sağlıkçı hem de özel trainer ie ayrı ayrı tedaviler oluyorum. Burada dizimi ve baldırımı kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. Eskisinden daha iyi bir duruma geleceğimi söylüyorlar.

Yaşadığın yere alışabildin mi ?
Artık alıştım. Operasyon sonrasında ailem 2 haftalığına beni ziyarete geldi. Bana moral verdiler. Birlikte Austin’de iyi vakit geçirdik. Her ne kadar yaşam tarzı farklı olsa da bir süre sonra alıştım.

Parkelere ne zaman dönmeyi planlıyorsun?
Dönüş tarihim her ne kadar 5-6 ay denilse de ben bu ay doktor ile tekrar durumu gözden geçireceğiz. Sanıyorum bu süre daha da kısalacak. Çünkü gelişmeler çok iyi. Şu anda bile takım ile antrenmanların ilk 10-15 dakikasında yer alıyorum. Sonraki kısma katılmayıp bireysel çalışıyorum.

Texas’daki eğitimin nasıl gidiyor ? İlk dönemi geride bıraktın…
İlk dönem bitti. Burada ilk yılın çok zor geçtiğini herkes söylüyor. Gerçekten çok çalışmam gerekti. Sürekli antrenmanlardan ve tedavilerin ardından ders çalışıyorum. Özel takım olarak ders çalışma saatlerimiz oluyor. Hatta deplasmana giderken uçakta veya otelde belirli saatler arasında rehber eşliğinde herkes ders çalışmak zorunda. İlk başlarda zorlansam da yoğun bir dönemi geride bıraktım. Notlarım da gayet iyi.

Texas Longhorns da sezona oldukça iyi başladı. Sen nasıl değerlendiriyorsun?
Takmdaki atmosfer çok iyi. Bütün oyuncular yaptığı işe konsantre olmuş durumda. Şu anda dersler de olmadığı için neredeyse tüm günümüz salonda geçiyor. Kasetler izleniyor. Hatalar düzeltiliyor. Antrenmanda dahi yapılan hatalar kayıt edilip oyunculara gösteriliyor. Takım olarak önemli maçlar kazandık. 1 numaralı seri başı olarak gösterilen UCLA’yı kendi sahalarında mağlup ettik. Takımda potansiyel oldukça yüksek. Seneye NBA’de oynayabilecek point guardımız var. Şu anda da Amerika’nın en iyi guardları arasında gösteriliyor. Takım geçen seneden daha da iddialı. Henüz konferans maçlarına başlamadık. Ama herkesin hedefi gibi biz de NCAA şampiyonluğu için mücadele ediyoruz. O yönde çok ağır çalışmalar yapıyoruz. Antrenörümüz sürekli bizi bu konuya odaklıyor. Final Four’da yer almak oldukça önemli. Tabiki Big 12 şampiyonluğu da önemli. Kansas başta olmak üzere gibi güçlü ekipler bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 602
favori
like
share