İspanya ve Türkiye grubun favorileri"

2010 Dünya Kupası elemelerinde 5. grupta eşleşen İspanya ve Türkiye, gruptaki diğer ülkeler Belçika, Estonya, Bosna Hersek ve Ermenistan'a oranla favori gösterilirken, İspanya'daki gururumuz Nihat Kahveci "İspanya ve Türkiye grubun favorileri" dedi.

İspanya'nın Villarreal takımında forma giyen milli futbolcu Nihat Kahveci, İspanyol basınına yaptığı değerlendirmede, "İspanya ve Türkiye grubun favorileri" dedi.

"6 yıldır İspanya'da oynuyorum. Bu ülkeden biri gibi hissediyorum kendimi, ama kendi milli takımınla oynayacağın bir maç çok farklı bir şey" diyen Nihat, grup maçlarının uzun bir süreç olduğunu, iki ülkenin de birincilik için oynayacak olmasına rağmen şimdiden neler olacağının kestirilmesinin zor olduğunu vurguladı.

Türk futbolcu, "Kesin olan bir şey var ki, çok motive olacağım. Milli maçlarda yaşanan ortam çok farklı ve çok güzel" şeklinde konuştu.

Bu arada, İspanya Milli Takımı'nın orta saha oyuncularından Atletico Madrid formasını giyen Pablo İbanez de "Türkiye veya aynı şekilde Belçika zor bir rakip olsa da grupta favori olan biziz. Dünya Kupası'nda oynamanın ne kadar güzel olduğunu biliyoruz, bunun için elimizden geleni yapıp, turu geçmek için motive olmalıyız" değerlendirmesini yaptı.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Maria Villar ise temkinli konuşarak, "Önemli olan tek bir şey var, o da Dünya Kupası'na katılmak. Grubumuzdaki tüm takımlar ile oynadık ve onları nitelendirmek hoşuma gitmiyor. Futbolu sahada oynamak ve kazanmak gerek" dedi.

Öte yandan, İspanyol basını, bugünkü haberlerinde "İspanya'nın tek rakibi Türkiye" başlığını atarak, İspanya için kolay bir grup olduğu, zorlanacak tek takım Türkiye olduğu yorumu yapıldı. İspanyollar, Türk Milli Takımı'ndan Nihat Kahveci, Emre Belözoğlu ve Hamit Altıntop'u
"en tehlikeli oyuncular" olarak öne çıkartırken, Türkiye'nin en önemli kozunun evinde oynayacağı maçlardaki seyircisi olduğu vurgulandı.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 648
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 20.02.2008 07:59
insallah birlerlere gelecegiz
fbahce80 Tarih: 19.02.2008 22:13
bu gençlerle gurubun favorisi türkiye