Tek seçenek gece yarışı"
Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, Melbourne'de düzenlenen Avustralya Grand Prix'sinin 2010 yılından sonra takvimden çıkartılabileceğini söyledi.

Ecclestone yaptığı açıklamada, finansal açıdan yeteri kadar getiri elde edilemeyen Melbourne'ün, bu şartlar devam ettiği sürece Güney Kore, Rusya ve Hindistan'ın yanında fazla şansının olmadığı belirtti. Bernie Ecclestone, gerekli finansal düzenlemeler yapılmadığı takdirde, getirisi çok daha fazla olacak olan Güney Kore, Rusya ve Hindistan'ın yarış organize etme şansının çok daha fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

23 yıldan beri düzenlenen Avustralya Grand Prix'si, saat faktörü nedeniyle Avrupa'daki izleyeciler için gün geçtikte değer yitirmekte... Ecclestone da Sydney'de yayınlanan bir gazeteye yaptığı açıklamada bu konuya değinip şunları söyledi; "Avustralya bizim için büyük para kaybı. Harcamalarımız çok yüksek olduğundan çok para kaybediyoruz. Avustralya'ın şansı gün geçtikçe azalıyor. Melbourne'de yarışların devam etmesi için tek şart, Avrupa'daki F1 tutkunlarının da yarışı takip edebilmesi için yarışın gece düzenlenmesi."

Ecclestone ayrıca, motor üreticileri ve sponsorların da bu durumdan şikayetçi olduğunu ve taşınmaya sıcak baktıklarını belirtti. Bu arada geçtiğimiz sezon Melbourne'ün Albert Park pistinde yapılan Avusrtalya Grand Prix'sinden yaklaşık 35 milyon dolar zarar edildiği belirtildi.

Sezonun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix'si 16 Mart'ta yapılacak... Bu sezon ilk kez Formula 1'e ev sahipliği yapacak olan Singapur'da ise, F1 tarihinde ilk kez bir yarış gece düzenlenecek. Singapur'daki yarışın tarihi ise 28 Eylül...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 348
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 09.02.2008 07:45
cikartsinlar lo
ZeuS Tarih: 08.02.2008 18:27
ßu qidişLe fikstürden kaldırılacak