Tabağınızı bölerek zayıflayın

Kalori hesaplamaktan, puanları toplamaktan, karbonhidrat veya besin unsurlarının yüzdelerini anlayıp ve çeşitli besin gruplarının detaylarını incelemekten nefret ediyorsanız, yapacağınız şey çok basit! Kolay, akılcı ve sonuç veren bu öneriyi siz de uygulayın. Önce tabağınızı dört eşit bölüme ayırın.

Her öğünde, tabağınızın dörtte birini proteinle doldurun. Diğer dörtte birini nişastalı besinlerden birini yerleştirin ve geriye kalan yarısını da sebzeleri veya sebze ve meyveleri koyun. Yediğiniz besinlerin dörtte biri proteinlerden, dörtte biri nişastadan ve geri kalanı (yani yarısı) düşük kalorili, yüksek posalı bitkisel temele dayanan düşük glisemik endekse sahip, sebze ve meyvelerin dahil olduğu besinlerden oluşsun!

Bu akılcı yöntemi her öğünde kullanabilirsiniz: Kahvaltınızı sebzeli bir omlet, 1/2 greyfurt ve tam tahıllı kepekli, ince bir dilim ekmekten oluşturabilirsiniz. Öğlenleri balık ızgara, salata (yağı az, sirke ve limonlu) ve haşlanmış pirinç veya makarnadan seçebilirsiniz. Akşam yemeğinizi bir su bardağı yoğurt, zeytinyağlı taze fasulye, haşlanmış sebzeler ve küçük bir haşlanmış patatesle tamamlayabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 510
favori
like
share
Grace Tarih: 09.02.2008 15:45
güzel fikirde becerbilirmiyiz acepteşekkürler Sindy
SU-PERISI Tarih: 09.02.2008 15:39
Tabagı bölme işlemi güzel fikir.saol sindy.
eskitoprak Tarih: 09.02.2008 12:39
[COLOR="Pink"]ah bu bunlari yapabilsem ama nerde
Nerqish Tarih: 09.02.2008 11:33
[COLOR="SlateGray"]Hadi simdi 2 kati pisirirlerse gene ayni olmuyomu:72:
Kimi almak ister kimi vermek ister bende alsam 5 kilo filan ne guzel olur sagol canim