Kaç kez bir ayakkabı, acayip trendy bir ceket, ya da son derece şık bir etek alıp da, bir sonraki sezon moda değiştiği için bir kenara koydunuz? Rüküş olmadan, demode kalmadan modayı takip etmek ve gardrobunuzu yenilemek tabii ki harika bir şey ama her gardropta bulunması gereken demirbaşlar var ki, bunları 10 sene geçse de giyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Jean
Uzun süreli yatırım yapmak istiyorsanız, ilk almanız gereken şeydir jean pantalonlar. Hatta o kadar garantilidir ki bunları uzun zaman boyunca giyeceğiniz, bu konuda rahatlıkla hovardalık yapabilirsiniz. Tabii bu durumda olabildiğince klasik stil ve renkte bir jean almakta fayda vardır. Ne de olsa, işli, taşlı, kısa paçalı bir jean'in modasının ne zaman geçeceği bilinmez.

Metalik ayakkabılar
Ayakkabı trendlerini takip etmek, giyim modasını takip etmekten daha kolaydır ve metalik renklerde ayakkabıların her yıl en az bir kez moda olacağı da garantidir. Bu nedenle isterseniz bantlı stilettolar edinin, ister düz sandalet modeli satın alın, bu ayakkabıları her on sezondan beşinde giyeceğinize emin olabilirsiniz.

Kaşmir
Kaşmir de her zaman kullanabilecekleriniz arasındadır. Evet pahalıdır, ama buna değer; çünkü iyi koruduğunuz takdirde yıllarca rahatlıkla giyebilirsiniz. Üstelik kaşmir kalite demektir. Yani kaşmirden bir kazak giyip de, kendinizden emin olmamanız mümkün değildir. Bisiklet, ya da V yakalı bir kazağı her zaman kullanabilirsiniz.

Kaşkorse tarzı üstler
Bazen çok moda olurlar, bazen o kadar moda olmazlar ama her zaman için jean'lerle harika bir ikili oluşturup, ceketlerin içinde rahat ve şık bir alternatif oluştururlar. Üstelik ne kadar uzun süre elinizde kalırlarsa, vintage olup değerlenmeleri de o denli olası

İç çamaşırı
İşte yatırım yapmanın en iyi yolu! Kaliteli bir iç çamaşırını, kullanma talimatlarına uygun kullandığınızda ve özellikle de elde yıkarsanız, yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Siyah botlar
Botlar, özellikle de siyah renk olanları, hem baharda, hem kışta, jeanlerle ve klasik pantalonlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sezon aslında düz çizmeler moda ama botları da aynı rahatlıkla giyebilirsiniz.

Güneş gözlükleri
Her sene yeni bir gözlük almanıza gerek yok. Önerimiz, ne tarz olursa olsun, kendinize yakışan bir model seçmeniz ve çok aşırı trendy modellerden kaçınmanız. Bu şekilde, o gözlüğü sonsuza dek kullanabilirsiniz.

Bol pantalonlar
Herkeste en az bir tane bol pantalon vardır; çünkü rahattırlar. Sarhoş olsanız, üzerinizden rahatlıkla çıkarlar. Annenizi ziyarete gittiğinizde, ya da hafta sonlarında üstünüzden çıkartmazsınız. Şekilsiz, rüküş olmaları gerekmez. Gayet şık ve hoş duranları vardır ve her zaman giyilebilirler.

Beyaz tişört
Jeanlerle giyildiğinde havalı, takım elbiselerin içine giyildiğinde şık dururlar. Beyaz tişört, her tür giyimi kolayca kaldırdığından, her zaman rahatlıkla kullanılabilir. Ama önerimiz, yaka ve kollarında bulunan, dönemim modasına uygun detaylardan kaçınmanız yönünde. Klasik kesimli düz beyaz tişörtü her zaman her yerde giyebilirsiniz.

Bikini
Üzerinizde iyi duran bir bikiniyi, güneş ve klordan olabildiğince koruduğunuz ve kilo almadığınız takdirde uzun bir zaman giyebilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1306
favori
like
share
MechhuL Tarih: 06.11.2004 11:57
SERKANCO dostum belki fazla oluyorsun diye düşünebilirsin ama görevimi yapmam lazım kusura bakma bu konuyu da evine yolluyorum...


Teşekkürler