Yeni patron Hasan Doğan

Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu Ankara'da yapıldı... 231 delegenin oy kullandığı seçimde Hasan Doğan 222 oyla başkan seçildi... 8 oy boş çıkarken, 1 oy da geçersiz sayıldı...
[COLOR="mediumturquoise"]TFF BAŞKANVEKİLLİKLERİNE ARIBOĞAN VE ÖZGENER GETİRİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun bugün yaptığı toplantı sonunda Lutfi Arıboğan ile Mahmut Özgener'in başkanvekilliklerine getirilmesi kararı alındı.

TFF Yönetim Kurulu ilk toplantısını bugün Ankara'da yaptı. Hasan Doğan başkanlığında toplanan TFF Yönetim Kurulu ilk toplantısında başkanvekilliklerine Lutfi Arıboğan ile Mahmut Özgener'in getirilmesi karara bağlandı.


[COLOR="mediumturquoise"]Hasan Doğan'ın listesi şu isimlerden oluşuyor:
Yönetim Kurulu: Oğuz Çarmıklı, Mehmet Ali Aydınlar, Zafer Yıldırım, Mahmut Özgener, Serdar Güzelaydın, Levent Kızıl, Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Lütfi Arıboğan, Süleylan Atal, Ufuk Özerten, Arif Nuri Koşar, Tuncay Karartı, Yunus Egemenoğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Hakan Kanık, İsmet Çiftçi, Ali Düşmez, Fahrettin Curoğlu, Ahmet Malatyalı, Celal Birsen, Hüseyin Ar, Fahrettin Eserdi, Mustafa Evrensel, Kenan Serthan, Eyüp Gözgeç, Cevat Kosova, Turan Mecikoğlu, Cemal Yücel Günay

Denetleme Kurulu: Hamdi Topçu, Birol Acar, İsmail Gerçek, Kazım Çalışkan, Ziya Erbaş

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: İbrahim Zengin, Mehmet Ali Kaynar, Murat Eroğlu, Namık Öndeş, Salih Karabulut


HASAN DOĞAN KİMDİR
Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, halen Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütüyor.

Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı.
Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor.

[COLOR="mediumturquoise"]TERİM'LE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda 222 delegenin oyu ile başkanlığa seçilen Hasan Doğan, istikrardan yana olduklarını belirterek, “Teknik direktörümüz Fatih Terim ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Takımın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda en iyi derece alması için tüm çabayı sarf edeceklerini belirterek, “Fatih Terim'i göreve zaten biz getirmiştik. Biz her zaman istikrardan yanayız. Bu nedenle de Fatih Terim'i değiştirmek gibi bir düşüncemiz yok. Her türlü destekle de yanındayız” diye konuştu.

Hasan Doğan, futbolun padişahlığına değil, hizmetkarlığına talip olduğunu belirterek, konuşmaktan çok iş yapmayı sevdiğini söyledi. Doğan, “Ancak her yaptığım işte de verimlilik, kurumsallık, dürüstlük ve güven esastır. Federasyon başkanlığına da bir makam ya da mevki sahibi olmak için değil, onurlu bir ülke hizmetini hakkıyla yerine getirmek üzere aday oldum. Ben futbolun padişahlığına değil, hizmetkarlığına talibim” dedi.

Doğan, federasyonu, (oyunun bir oyuncusu değil, oyunu düzenleyen ve denetleyen, adil, saygın bir kurum haline getireceklerini ifade ederek, önceliklerini şöyle sıraladı:

“21. yüzyılın evrensel değerlerini futbola taşıyacağız. Avrupa Birliği'ne aday bir ülkeye yaraşır biçimde, şeffaflığı yönetimimizin vazgeçilmez bir özelliği yapacağız. Güven ve adaleti hakim kılacağız. Şiddeti yeşil sahalardan uzak tutmak için köklü önlemler alacağız. Her türlü anlaşmazlığı uzlaştıracak, sorunlar yumağının parçası değil, çözüm odağı olacağız. Yönetim olarak verdiğimiz her sözün arkasında duracağız.”


[COLOR="mediumturquoise"]EKONOMİK BÜYÜKLÜĞE UYGUN BAŞARI SIRALAMASI

Futbol ekonomisinin tüm dünyada hızlı bir büyüme sürecine girdiğini, bu gelişmeye paralel olarak, Türkiye'de de önemli bir dönüşüm sürecine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Doğan, şöyle devam etti:

“Türkiye Avrupa'nın 6. büyük futbol ekonomisine sahip. Ancak UEFA başarı sıralamasında, Türk futbolu 18. sırada yer almaktadır. Amacımız ekonomik büyüklüğüne uygun bir başarı sıralamasını sağlamaktır. Türk futbolu artık kurumsal dönüşümünü tamamlamaya mecburdur. Yönetimimiz öncelikle Türkiye Futbol Federasyonu'nu tek adam yönetimi değil, kendi kurumsal kimliğiyle anılan bir yapıya kavuşturmayı hedeflemektedir. İşte bu nedenle biz bu döneme Türk futbolunun kurumsallaşma süreci adını verdik.”


[COLOR="mediumturquoise"]BÜYÜYEN PASTANIN ADİL DAĞITIMI

Futbol Federasyonu Başkanı Doğan, yönetim olarak bir yandan kurumsallaşmayı gerçekleştirirken, diğer yandan da kaynakların en verimli biçimde kullanılmasına yoğunlaşacaklarını söyledi.

[COLOR="mediumturquoise"]Hasan Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ana hedef, var olan pastanın adaletle dağıtılmasının ötesinde, büyütülen pastanın adaletle dağıtılması olacaktır. Türk futbolunun marka değeri yükseltilerek, liglerimizin kalite ve rekabet gücü artırılarak, sponsorluk ve yayın gelirleri maksimum seviye çıkartılarak, futbolseverleri tekrar statlara çekerek, federasyonun kaynakları, günübirlik popülist projelere değil, kalıcı ve istikrarlı projelere aktarılarak pasta büyütülecektir.”


[COLOR="mediumturquoise"]ALTYAPIDA EĞİTİMİN ÖNEMİ

“Türkiye futbolcu ithal eden değil, ihraç eden bir konuma altyapı eğitimiyle yükselecektir” diyen Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Edirne'den Ardahan'a, Sinop'tan Anamur'a, dünya futbol yıldızı olmaya aday gençlerimiz, kendilerine uzanacak eli bekliyor. Futboldaki kalıcı başarılar, bir plan dahilinde uygulamaya konan proje ve programlarla sağlanabilir. Türk takımlarının başarılarını kalıcı kılmak Türkiye'yi futbolcu ithal eden değil, ihraç eden bir konuma yükseltmenin tek yolu var. O da altyapı eğitimleridir. Bu konuda acilen uygulamaya koyacağımız ulusal ve uluslararası işbirlikleriyle gerçekleşecek büyük eğitim projelerimiz olacaktır.”

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2042
favori
like
share
ZeuS Tarih: 15.02.2008 07:35
umarım YararLı işler yapar.
Kendi menfaatini düşünmez..