Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Bence seçimi yaparken mutlaka teninizin rengine uygun bir rimel seçin. Kahverengi veya siyah seçimi iyi yapın!

Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.

1 Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız, rimeli sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın.

2 Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.

3 Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın.

4 Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın.

5 Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.

6 Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız bir kaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1625
favori
like
share
fundafunda Tarih: 24.02.2008 00:40
bilgiler için sağol...
SuRMeLi Tarih: 24.02.2008 00:23
[QUOTE=SU-PERISI;2411590]Rimel göz güzelliğinde makyajın önemli bir tamamlayıcısı.Kolay görünse de göze maskara sürerken inceliklerini bilmek gerekir.

katiliyorumDemekki ben rimeli sürebiliyormusum :78: tesekkürler sindy ablacim :3:
SU-PERISI Tarih: 15.02.2008 11:21
Rimel göz güzelliğinde makyajın önemli bir tamamlayıcısı.Kolay görünse de göze maskara sürerken inceliklerini bilmek gerekir.