Cehennemi daha çok kadınlar dolduracakmış, açıklarsanız. şimdiden teşekkürler. ;)

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1631
favori
like
share
a-yan Tarih: 30.12.2008 09:51
M kutsi çil kardeş illa fetva verme yetkisine sahib olmak için ilahiyat mezunu mu olmak lazım.Oradan mezun olursak rahat rahat fetva verebilirmiyiz?
M.Kutsi Çil Tarih: 29.12.2008 20:47
Yazılarınızı okuyorum,bakıyorum birbirinizi yalanlayıp duruyorsunuz,kafir olmalar,dinden çıkarmalar.Özür dileyerek yazıyorum,sizin dini konularda,birbirinizi dinden çıkaracak kadar bilginiz var mı,hanginiz ilahiyat mezunusunuz,fetva verme yetkisini kimden aldınız.Arkadaşlar dini konular hassas konulardır,kendi yanıldığınız bir şey değil,okuyanları da yanıltır,vebal altına girersiniz.Bilgili olduğunuzu göstermeye kalkıp lütfen yanlışlıklara sebebiyet vermeyin,lütfen yazdıklarıma da kızmayın,buradakilerin çoğundan yaşlıyımdır,bir ağabey tavsiyesi olarak kabul edin.
a-yan Tarih: 26.12.2008 14:07
Bir kere şu iyi bilinsin Ayetleri inkar insanı kufre sokar. Hadisi şerifleri inkar insanı kufre sokmaz bazı mütevatir olan hadisi şerifleri inkar da kufre sokar Ayeti kerime ve hadisi seriflere mana vermeye ilmimiz yeterli mi yeterli değilse ıslam alimlerinin Ayet ve Hadisi seriflerden anladığı ve kitablarına yazdığı manalara bakmamız gerekir
waluable Tarih: 25.12.2008 15:19
ARKADAŞLAR!
DELİ BALTA ABİCİM BİR HADİSE HADİS DEĞİL DEMEK İNSANI KÜFRE GÖTÜRÜR

ÇEVRENİZE BİR BAKIN BOŞANMALARIN AÇIKLIK SAÇIKLIKLARIN KAVGALARIN İKİ DOSTUN VEYA İKİ KABİLENİN BİRBİRİNE DÜŞMAN OLMASININ NEDENLERİNİ ARAŞTIRIN %80 İ BAYAN OLDUYĞUNU GÖRECEKSİNİZ. BAYAN GÖSTERDİĞİ HER TEL SAÇ İÇİN HESABA ÇEKİLECEK BIRAKIN TELİ ÇOĞU BAYAN NERDEYSE YARI ÇIPLAK
İKİNCİ OLARAK ÇEVRENİZE BAKIN NÜFUSTA BAYANLAR ERKEKLERİ GEÇTİ
emani Tarih: 15.12.2008 09:55
Cehhennemi kadınlar dolduracakta müşrikler ve kafirler ne olacak....
bu benzeri kadınları küçük düşürücü ya da dışlayıcı ifadeler Hz Peygamberin vefatından sonra uydurulmuş ya da hadislerin bir kısmı çıkarılarak yarım cümle şeklinde insanlar kendi düşüncelerini desteklemek için kullanmışlardır. Bir örnek vermek gerekirse bir gün peygamber (S.A.V) şu şu kadınlar şöyledir şeklinde bir ifadesi oluyor tesadüfen oradan geçen sahabinin biri de sonunu duyuyor ve herkese 'Peygamber kadınlar hakkında şöyle şöyle diyor' diyerek kadınları rencide edince Hz Aişe ye kadar bu söz ulaşıyor ve Hz Aişe bu sahabiyi şöyle uyarıyor o gün bende oradaydım sen mi daha iyi bileceksin ben mi neden başını söylemiyorsun da sonunu söylüyorsun diyerek adeta sahabiyi azarlıyor. Çünkü bir yarım ifade maksadı aşan yorumlara sebep olabileceği gibi yanlış sonuçlara insanları götürebilir. Yukarıda ifade edilen muhtemelen eksik rivayet olma olasılığı yüksektir. Kur'an da ki emir ve yasaklar bir kaç istisna dışında herkese yöneliktir, kadın erkek ayırımı yoktur. Ey erkekler ya da ey kadınlar şeklinde ifadeler yer almaz. Sadece Nur Suresin'de Mü'min erkeklere söyle... ile başlayan ve devamında ki ayette de mü'min kadınlara da söyle... bundan başka böyle bir emir ve vb ayet yoktur. İslam dini kadına önem veren ve mal olmaktan kurtarıp insan olduğunu hissettiren onurunu fazlasıyla veren bir dindir. Böyle abuk sabuk karalayıcı ifadelerin dinle uzaktan yakından alakası yoktur.
M.Kutsi Çil Tarih: 08.12.2008 22:06
Cehennemi niçin kadınlar doldursun ki?
sami62 Tarih: 07.10.2008 21:13
agzina saglik kardes
sami62 Tarih: 07.10.2008 21:12
allah kadinlara yardim etsin ne diyeyim oyle yazilmis oyle inaniriz..
RAVZA Tarih: 25.09.2008 21:19
[QUOTE=deli balta;2942987]bu sözler cahiliye dönemi araplarını andırıyor.ozamanlar kız çocukları diri diri kumlara kömülüyordu.kadınların et yemeleri yasktı.ama sevgili peygamberimiz bir hadisi şerifinde"kadınları incitmeyiniz onlar erkeklerin kaburga kemiğinden yaratılmıştır.nazikdirler hemen kırılırlar" buyurmuştur.bu nedenle kadınların ilk önce cehenneme girecekleri bir yalandan ve iftiradan ibarettir

İŞTE O CAHİLİYE DEVRİ GÜZEL PEYGAMBERİMİZLE (S.A.V.) SON BULDU.VE O GÜZEL PEYGAMBERİMİZ BU HADİSİNDE BAYANLARI SİZ GÜNAHKAR SİZ CEHENNEMLİKSİNİZ DİYE SUÇLAMAK İÇİN DEĞİL Bİ UYARI BİR İKAZ ŞEKLİNDE BELİRTMİŞTİR BENİM BİR BAYAN OLARAK BUNDAN ÇIKARDIĞIM BUDUR bazı şeylere yalan damgası vurmak bu kadar kolay olmamalı peygamberimizin miraca yükseldiğinde gördüğü bu manzarayı bize nakletmesi bize sadece bi uyarı niteliğindedir bize verdiği değeri gösterir. Değerli Kardeşimiz;

İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) (bir bayram namazında kadınlar tarafına geçerek):

"Ey kadınlar cemaati! (Allah yolunda) sadakada bulunun, istiğfarı çok yapın. Zira ben siz kadınların cehennemde çoğunluğu teşkil ettiğini gördüm" buyurdular. Dinleyenlerden cesaretli bir kadın:

"Niye cehennemliklerin çoğunu kadınlar teşkil ediyor, neyimiz var?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Ağzınızdan kötü söz çıkıyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz. Aklı ve dini eksik olanlar arasında akıl sahibi erkeklere galebe çalan sizden başkasını görmedim!" dedi. O kadın tekrar:

"Ey Allah'ın Resulü! Aklı ve dini eksik ne demek?" diye sorunca Aleyhissalâtu vesselâm açıkladı:

"Aklı noksan tabiri, iki kadının şahitliğinin bir erkeğin şahitliğine denk olmasını ifade eder. Dinlerinin eksik olması tabiri de onların (hayız dönemlerinde) günlerce namaz kılmamalarını, Ramazan ayında oruç tutmamalarını ifade eder." [Buhârî, Hayz 6, Zekat 44, İman 21, Küsûf 9, Nikah 88; Müslim, Küsûf 17, (907), İman 132, (79); Nesâî, Küsuf 17, (3, 147); Muvatta, Küsuf 2, (1, 187).>
KADINLAR, kendilerini çokça ateşe atan zaaflarından bîhaber olduklarını "Niye cehennemliklerin çoğunu kadınlar teşkil ediyor?" şeklindeki sorularıyla ortaya koymuş olmaktadır.

Dikkat çekeceğimiz bir incelik, hadiste kadınların aklen nakıs olmaları sebebiyle ateşle tehdit edilmemiş olmalarıdır. Ateş tehdidi, "kötü sözü çok yapmaları", "kocalarına karşı küfranları", "erkeklerin aklını çelici olmaları" sebebiyle yapılmıştır.

Aynı şey dinî noksanlık için de söylenebilir. Prof. Dr. İbrahim Canan
Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör