Azerbeycanlı Dr. Aynur Hamidova geliştirdiği kombine tedavi yöntemiyle, cilde cerrahi müdahalede bulunmadan beden ve yüz gençleştirmede kısa sürede flaş sonuçlar elde ediyor. Yöntemin amacı cildin kalitesini geçici değil kalıcı olarak artırmak. 5000 yıllık geçmişi olan Çin tedavi yöntemi akupunktur ile modern tıbbın tedavi yöntemlerinden mezoterapi kombinasyonunu kullanarak, cilt gençleştirmede farklı bir yöntem uygulayan Dr. Hamidova, cilde radikal cerrahi müdahalelere kesinlike ihtiyaç kalmadığını söylüyor.

Dr. Aynur Hamidova ile yöntemini konuştuk. Yöntemi ne zamandan beri uyguluyorsunuz? Bir yıldır uyguluyorum ve sonuçlar çok çok başarılı. İlk uygulandığında gözle görülür bir farklılık yaratıyor mu? Uygulamanın sonuçlarının hemen farkedilmesi cilt yapısı ile çok bağlantılı, uygulama öncesi cildi ile hiç ilgilenmemiş, cilt temiz tutulmamış ve belirgin izler varsa bir kaç uygulama gerektirebilir, uygulama öncesi iyi bakım yapılmış temiz bir ciltte ilk seansta gözle görünür flaş değişiklikler elde ediyorum. Nasıl bir uygulama bu? Ben, cilt anti-aging'ine farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyorum. Eğitimler alıyor, seminerlere katılıyor ve dünyada var olan tüm yöntemleri elimden geldiğince takip ediyorum. Edindiğim bilgi ve aldığım eğitimlerin bana çok büyük katkıları oluyor. Bu nedenle geliştirdiğim kombine tedavi yöntemi, ciltteki yaşlılık belirtilerini mezo-akupunktur, mezolifting, kimyasal peeling üçlüsünden oluşan yöntemle kısa sürede giderebiliyorum.

BOTOKS GEREKSİZ

Mezo-Akupunktur kalıcı bir yöntem mi? Yöntemin amacı, cildin kalitesini geçici değil, kalıcı olarak artırmak. Cildin alt yapısını desteklemeye yönelik bu tedavi yöntemiyle, ilerleyen yaşlarda cilde dolgu, botox ve radikal cerrahi müdahalede bulunmaya gerek kalmıyor. Cilt gençleştirmede neye dikkat etmek gerekiyor? Doğallığı ön planda tutuyorum. Bu yöntem ile insanın kişiliğini yansıtan yüz ifadesinden hiçbir ödün vermeden çalışıyorum. Uyguladığım yöntemde cildin kolajen ve elastin liflerinin üretimi destekleniyor, fibrobilastik aktivite uyarılıyor. Tedavi sonucunda yüzün doğal mimik ifadesinde hiçbir değişiklik oluşmuyor.

CİLT VÜCUDUN AYNASI

Yaptığınız uygulamada tüm vücudu ele alarak bir çalışma yapıyorsunuz, cilde yansıması nasıl gerçekleşiyor? Bana göre cilt vücudun aynasıdır. Seanslar sırasında mezoterapinin stimulasyon ve farmakodinamik etkisinden yararlanıyorum. Homeopatik ilaçlar kullanılarak mezo-akupunktur yöntemiyle, vücudun tüm kendi kendini iyileştirme rezevlerini harekete geçiriyorum, böylece vücutta başlayan gençleşme belirtileri yüze hemen yansıyor. Kimyasal peeling ile ciltteki ölü hücrelerden, ince kırışıklıklardan, lekelerden kurtulurken; AHA'nın(AlfaHidroksiAsit) etkisiyle cilde yüksek nem kazandırılıyor. Yüze uygulanan mezoterapi ile normalde cilt hücre bariyerinden geçemeyen cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve mikro elemetler direkt cilt içine enjekte ediliyor. Yapılan uygulamalar sonucunda yüz gençleşmesinde fark edilir değişiklikler elde ediliyor.

ÖZEL TEDAVİ PROTOKOLÜ

Bu uygulamayı herkes yaptırabilir mi? Elbette. Uygulamalara geçmeden önce kişinin cilt yapısı değerlendiriliyor, akupunktur check-up’ı uyguluyorum. Yapılan değerlendirme sonucuna göre kişiye özel tedavi protokolü hazırlıyorum ve ardından uygulama başlıyor. Uygulama ne kadar zaman devam ediyor? Ciltte olan değişiklikler göz önünde bulundurularak, tedavi en az 4 ila 8 seans arasında değişirken; seanslar ortalama yarım saat ile 45 dakika sürüyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1525
favori
like
share
SuRMeLi Tarih: 24.02.2008 00:46
Aman botoksta neymis ya.. Yaptiranlar dogru duzgun gülemiyorlar bile
SU-PERISI Tarih: 19.02.2008 17:10
Paylaşımın için saol.Eline saglık nerqish.
Sindy Tarih: 17.02.2008 10:54
paylasim icin tesekkurler Nergiscim