Konuşma Tanıma ile ne yapabilirim?Tüm Windows Vista sürümlerine uygulanır.


Sesinizi kullanarak bilgisayarınızı denetleyebilirsiniz. Bilgisayarın size yanıt vereceği komutları söyleyebilir ve bilgisayara metin dikte edebilirsiniz.

Windows Konuşma Tanıma'yı kullanmaya başlamadan önce, bilgisayarınıza takılı bir mikrofonunuz olması gerekir. Mikrofonunuzu kurduktan sonra, bilgisayarınızın sesinizi ve sözlü komutlarınızı daha iyi tanımak için kullandığı bir ses profili oluşturarak, sizi daha iyi anlaması konusunda bilgisayarınızı eğitebilirsiniz.

Mikrofonunuzu ve ses profilinizi kurduktan sonra, Konuşma Tanıma'yı kullanarak aşağıdakileri yapabilirsiniz:

• Bilgisayarınızı denetleyebilirsiniz. Konuşma Tanıma sözlü komutlarınızı dinler ve bunlara yanıt verir. Programları çalıştırmak ve Windows ile etkileşimde bulunmak için Konuşma Tanıma'yı kullanabilirsiniz. Konuşma Tanıma ile kullanabileceğiniz komutlar hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Konuşma Tanıma'da ortak komutlar.

• Metin dikte edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Konuşma Tanıma'yı, WordPad gibi sözcük işleme programlarına sözcük dikte etmek veya Internet Explorer'da çevrimiçi form doldurmak için kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda metin düzenlemek için de Konuşma Tanıma'yı kullanabilirsiniz. Metin dikte etme hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Konuşma Tanıma'yı kullanarak metin dikte etme.

NotKonuşma tanıma yalnızca İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Japonca, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince dillerinde kullanılabilir.Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2906
favori
like
share