Esnaf ile Polis 3 gündür karşı karşıya geliyor. Esnaf'ın isteklerine ve iddialarına karşı Belediye başkanı Fakıbaba sessizliğini koruyor.

Şanlıurfa'da 3 gündür devam eden esnaf eylemleri dur durak bilmiyor. Polisin 3 gündür Eski sanayi sitesi çevresinde ve Vilayet ile Belediye önünde olağanüstü önlem alması zaman zaman Esnaf ile Polis'i karşı karşıya getiriyor.

Esnaf'ın 1500 esnaf var fakat 200 kişiye yer verilmiş iddiasına karşı Belediye sessizliğini sürdürürken, Akçakale yolundan Akabe'ye çevre yolu olmadığından dolayı Akçakale yolu üzerinde başka bir Sanayi fikrine de Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba sıcak bakmıyor.

İlk gün Belediye Başkanlığında kurulan kriz masası ise olayların olacağı Pazartesi günü kaldırılması, Belediye'nin böyle bir sorun yokmuş gibi davranması vatandaşın kafasını karıştırıyor. Pazartesi günü Sokakta işinde gücünde olan bu eylemlerle hiç alakası olmayan vatandaşların da canı yandı. Atılan biber gazından etkilenen diğer vatandaşlar oldu.

Esnaf sürekli "Polisle karşı karşıya gelmek istemiyoruz." sözlerine karşı Belediye'den tek yetkili konuşmaması esnafı dahada çileden çıkarıyor.

Esnaf çareyi Ankara'da aramak için dün akşam yola çıktı. 2 otobüs ile 90 kişi dertlerini Ankara'da buldukları siyasilere anlatacak. Buda Esnafın bir kaç gün eylemlere ara verdiğini gösteriyor. Dün Atatürk anıtı önündeki gibi ferdi eylemler devam edebilir fakat toplumsal eylemler için Ankara dönüşü beklenecek gibi görünüyor.

Vatandaşlar böyle bir ciddi konuda Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın hiç olmazsa kamuoyuna açıklama yapmasını bekleyedursun Belediye'den yetkililer bu konuda tek kelime etmiyor.

Şüphesiz Belediye Başkanı Fakıbaba'nın önünde ve Esnafın elinde cevaplanmamış 3 soru duruyor.

1- Evren Sanayi'de yapılan dükkanlar Eski Sanayi Sitesindeki esnafın tamamına yetmiyor.

2- Neden Akçakale yoluna Sanayi Sitesi kurulmuyor?

3- Akçakale yolu ile Akabe arasındaki çevre yolu neden bitirilemedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 471
favori
like
share