Msn için,şifre çalmaya yeni bir örnek daha!

Aşağıda yazanlar doğrudur. Bizzat başıma geldi. Ama yemezler ben kanmadım.

Msn şifrelerini çalmak için baya bir kişi uğraşıyor.İnsanların şifrelerini çalmak için her yol deneniyor.Özellikle kullanıcıların en zayıf yönleri kullanılıyor.Bunlardan en etkilisi “kim engellemiş” olmalı ki,bu yöntemle ilgili çok örnek var.

Biraz önce msn listemdeki bir arkadaşımdan bir ileti geldi,ileti otomotik olarak geldi.Bilgisayarına virüs bulaşmış yada oda kendisini kimin engellendiğini merak ederek bu tuzağa düşmüş.Msn sini ele geçirenler gizlice listesindeki kişilere mesaj yoluyorlar.Gelem mesaj şu şekilde:

“beni msn de engelleyenlere [url]www.bilinclendir.com[/url] adresinden baktim. sana da tavsiye ederim [url]www.bilinclendir.com[/url] girip deneyebilirsin.”

Bu tarz mesajları dikkate almayın ve girip denemeyin.Bu tip yerlerde “bilinçlenmeyin”.Bu kesinlikle msn şifrenizi çalmak için yapılmış bir web sayfası.İlgili web sayfası resmi aşşağıda.Tekrar söylüyorum bu tip yerlerede msn kullanıcı bilgilerinizi kesinlikle vermeyiniz.

**************************************************************************************

Msn şifrelerini çalmak isteyen ve bunun içi çeşitli yöntemler uygulayanlar var.En kolay yolu basit şifre seçmiş kişilerin MSN lerini çalmak.Doğum tarihi,telefon numarası gibi.. Ama Bazılarında ise Şimdiki örnekte olduğu gibi,kullanıcı kendi ayağı ile geliyor tuzağa. Şöyle:

Msn hotmail hesabınıza,kişi listenizdeki bir arkadaşınızdan mail geliyor. Mail İçeriğinde:

“Merhaba isminiz,Listenizdeki bir kişi istedigin sarkiyi secip HEDIYE alman icin seni davet ediyor:Hemen burayi gitmenizi istedikleri adres TIKLA ve HEDIYE sarkina nasil sahip olabilecegini ogren!” Yazıyor.

Sizde Arkadaşınızdan geldiği ve güvendiğiniz için linke tıklayp sayfaya gidiyorsunuz.Gittiğiniz sayfa da Melodiyi yükleyebilmek için,MSN kullanıcı adınız ve Şİfrenizi istiyorlar.Birde alta kullanıcı sözleşmesi eklemişler.Buraya istedikleri bilgileri verdiğinizde MSN nize güle güle diyebilirsiniz. Artık MSN hesabınıza rahatça ulaşabilirler.Bilgileri aldıktan sonra istediklerini yapabilirler.Hotmail Listenizdeki kişilere sizin adınıza bir sürü mail gönderiler, kontör isterler,banka hesap numaralarını,şifrelerini isteyebilirler. Onlarada size gelen Tuzak mail gönderip,onlarıda tuzaklarına çekerler. Daha birsürü şey.

Siz Siz Olun hotmail kullanıcı adınız ve şifrenizi internette hiç biryerde;bu tür şarkı, seni kim engellemiş,seni kim takip ediyormuş gibi saçma yerlerde kullanmayın. Bu tür tuzaklara karşı dikkatli olun. Yazı ile ilgili sitenin linki aşşağıdadır. Ayrıca “Seni Kim Engellemiş,Öğrenmek için hemen şifreni gir” şeklinde mailler de gelebilir.Yada Sizi Kimin Engellediği görebilmek için kendi yaptıkalrı tuzak siteye davet edebilirler. Takip edildiğiniz ve sizi kimin takip ettiğini söyleyeceğini hatta bunu uydu aracılığı ile yaptığını söyleyen maillerde gelebilir. Türü içeriği ne olursa olsun bu tür mailleri hiç okumadan direk silin.Lütfen Kimseye Özel bilgileriniz vermeyiniz.

Bu iki Örnekle ilgili siteleri incelemek isteyenler,

Şarkı İndir için: [url]http://www.hediyegercekses.com[/url] adresine

Kim Engellemiş için : [url]http://www.kimengellemis.com/[/url] adresine bakabilir.

Kim engellemiş adlı sitede artık direk şifre istemiyorlar,bir programı indirip kurmanızı istiyorlar böylece daha çok kullanıcının şifresini çalacaklar.Dikkatli Gezintiler Diliyorum

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1631
favori
like
share
bystyler Tarih: 01.07.2008 15:05
böyle saçma işlerle uraşmayın derim..
o senin şifreni çalsa sen onun şifresini çalsan ee ne olucak herkez birbirinin şifresini örenicek kimse msn kullanamicak artık..
Lahika Tarih: 01.07.2008 10:50
iyide bu tür yerlere girmeyindiyonz ama bikaç tane tuzak adres eklemişsiniz.hadi tıklasak girsek onlara ne olcak.biraz daha dikkat lütfen
E-MaSTeR Tarih: 27.04.2008 14:00
www.kimengellemis.com bunada inanmayın.!
DontTouchMe Tarih: 13.04.2008 14:52
Çok Saolya Bizim Msnmizi Çalabileceğinimi Sanıyon Tıklamayın Haa Sakınn!!!!
dejawu Tarih: 13.04.2008 12:32
piyasada mal çok yaa
by_KaRizMa Tarih: 08.03.2008 21:48
ELINE SALIK KARDES
atakantatata Tarih: 06.03.2008 10:34
sağol dostum süpersin aynı şey benimde başıma geldi ama aynen yemezler
mc_karatoprak Tarih: 02.03.2008 21:26
paylaşım için tş eme saygı
kiboy Tarih: 02.03.2008 03:01
Bundan sonra daha dikkatli olmak lazım