Gözlerinizin birbirine yakınlığından, çenenizin uzunluğundan mı şikayetçisiniz? İşte birkaç öneri...

Aynaya baktığınızda aklınıza ilk gelen bir sürü keşke mi var? Hiç endişelenmeyin, küçük bazı makyaj hileleri ile isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün

Çeneniz çok küçük ve içeri doğruysa
Çenenize (dudak altınıza kadar) açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın, göz makyajınıza önem verin.

Çeneniz çok çıkıksa
Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayıp pudralayın. Dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin, böylece çeneniz belirginliğini yitirecektir.

Binbirine yakın gözler
Açık tonda bir farı gözün iç köşesinden ortasına dek sürün. Ortadan dış köşeye kadar ise koyu tonda bir far uygulayın. Sınırları yok etmek için iki rengi birbirine iyice yedirin.

Birbirinden uzak gözler
Koyu tonda bir farı gözün iç köşesinden ortasına dek sürün. Ortadan dış köşeye kadar ise açık tonda bir far uygulayın. Sınırları yok etmek için iki rengi birbirine iyice yedirin.

Makyaj öncesi cildi temizleyin
Makyaj uzmanları fondötenin mutlaka temiz ve nemlendirilmiş cilde sürülmesini, uygulamanın ise aydınlıkta yapılmasını tavsiye ediyor. Fondöten süngerini her kullanıştan sonra yıkamak da hijyen açısından çok önemli.

Bir başka önemli nokta ise saç dipleri ile yüzün birleştiği yerde renk farklılığının olmaması. Fondöten küçük dokunuşlarla iyice yayılmalı ve seçilen fondöten ten rengine uyum sağlamalı.

Fondöten üzerine sürülecek pudranın şeffaf olması pudra fırçası ile sürülmesi de önemli.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 514
favori
like
share
erenmelek Tarih: 24.02.2008 11:47
paylaşım için teşekürler