Tırnak, göz, ayak bileği ve avuç içlerinize bir kez daha bakın.
Sağlığınız için şu 9 göstergeye DİKKAT!
Tırnak, göz, ayak bileği ve avuç içlerinize bir kez daha bakın. Ciddi sağlık sorunlarının işaretlerini görebilirsiniz...

Tırnaklar

Tırnaklar sağlığınızın önemli bir göstergesi sayılıyor. Tırnaklarınızda mavilik ya da morluk görmeniz bir kalp hastalığıyla karşı karşıya olduğunuzun işareti olabilir. Tırnaklarınızın üstünde tümsekler bulunuyorsa ve kalın tırnaklarınız varsa solunum yollarınızda bir sorun olabileceği söylenebilir.

Nefeslerinizi sayın

Bir dakika boyunca alıp verdiğiniz nefesi sayın. Eğer dakikada 15 ya da daha az nefes alıp veriyorsanız ciğerlerinizin sağlıklı olduğu söylenebilir, fakat bu sayı 15’ten fazla çıktıysa bir sorun olduğu söylenebilir.

Gözler

Aynaya yaklaşın ve bir gözünüze dikkatlice bakın. Göz bebeğinizin çevresinde bulunan iris tabakasının etrafında beyaz bir daire olması kolesterol seviyenizin yüksek olduğu anlamına gelebilir.

Avuç içinize bakın

Avuç içlerinize bakarak karaciğeriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kırmızı ve lekeli avuç içi sorunlu karaciğerin işaretçisi olabilir.

Düz yürümek

Yere bir metre uzunluğunda bir çizgi çizin. Üzerinde rahat rahat yürüyebiliyorsanız, vücudunuzun koordinasyonu iyi işliyor demektir.

Beliniz kalın mı?

Vücut şekliniz elmaya benziyorsa, yani yağlarınız belinizin çevresinde toplanıyorsa, kalp sorunu yaşama riskiniz daha fazla.

Tuvalet sıklığı

Her 3 saatte bir tuvalete birden çok gitme ihtiyacı mı hissediyorsunuz? Diyabetin en erken alarmlarından biri sık sık tuvalete gitmektir.

Dişlerinizi fırçalayın

Eğer dişleriniz kanıyorsa, kalbiniz tehlikede anlamına gelebilir.

Ayak bilekleri

Baş parmağınızla ayak bileğinizin arka kısmına bastırın. Eğer bastırdığınız noktada çok fazla çukurluk oluşuyorsa, o zaman kalp, akciğer, böbrek sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 618
favori
like
share
CiCeGiM Tarih: 02.03.2008 21:44
tesekkurler onemli bilgiler !!!:3:
benim dis lerim hep kaniyor ama bence dis etlerinde dir sorun...:20:
C_e_m_r_e Tarih: 02.03.2008 01:38
emeklerine saglik aslinda vucudumuz bize herseyi bildiriyomus bence bu sekilde siralanabilecek cok sey daha vardir
Miss.ultrAslan Tarih: 27.02.2008 05:12
*Avuç içlerinize bakarak karaciğeriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kırmızı ve lekeli avuç içi sorunlu karaciğerin işaretçisi olabilir.
*Eğer dişleriniz kanıyorsa, kalbiniz tehlikede anlamına gelebilir.

:73:Annemi istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmm:40::79:
Sylar Tarih: 26.02.2008 21:40
erken teşhiş için önemli ayrıntılar.
SU-PERISI Tarih: 26.02.2008 16:15
Emegine saglık eskitoprak,dikkat etmek gerekiyor.