Servet ayın altın adamı seçildi
Türk Kalp Vakfı 11 Altın Adam Yarışması'nda defans oyuncuları arasında yapılan değerlendirmede, Galatasaray'ın tecrübeli oyuncusu Servet Çetin ayın altın adamı seçildi. Ayın yöneticisi olarak 1905 GSYİAD, ayın altın teknik direktörü olarak Ankaraspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ayın altın hakemi olarak Vedat Yüksel jüri üyeleri tarafından seçilen isimler oldu.


Türk Kalp Vakfı sponsorluğunda düzenlenen 11 Altın Adam Yarışması'nda 2007-2008 sezonunun 5. jüri toplantısı Kalyon Oteli'nde yapıldı. Spor otoriteleri, spor yazarları ve medyanın spor servisi yöneticilerinden oluşan jüri, ligin 18,19 ve 20. haftalarının oynandığı Ocak ayını değerlendirdi. Ayrıca Ayın Yöneticisi, Teknik Direktörü, Hakemi, Altın Kalpli Futbolcusu ve Ayın Fotoğrafı seçimleri de yapıldı. Ocak ayında başarılı oyunlarıyla gazete panoramalarında yer alan defans oyuncuları arasında yapılan değerlendirmede, Galatasaray'ın başarılı oyuncusu Servet Çetin 267 puanla "Ayın Altın Adamı" seçildi. Fenerbahçe'den Diego Lugano 134 puanla "Gümüş Adam" olurken, Ankaraspor'dan Emre Aşık ise 130 puanla "Bronz Adam" oldu.

Yöneticiler, Teknik Direktörler, Hakemler, Ayın Altın Kalpli Futbolcuları ve Ayın Fotoğrafları arasında yapılan oylama sonucunda ise; 1905 GSİYAD 233 puanla "Ayın Yöneticisi", Ankaraspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman 253 oyla "Ayın Teknik Direktörü", Turkcell Süper Lig hakemlerimizden Vedat Yüksel ise 271 puanla "Ayın Hakemi" seçildi. "Ayın Fotoğrafı" yarışmasını ise Göztepe-Şirinyer karşılaşmasında çektiği fotoğrafla Akşam Gazetesi İzmir Bürosu'ndan Turgut Dalkıran kazandı.

Türk Kalp Vakfı 11 Altın Adam Yarışması'na ödülünü almak üzere katılan TÜFAD Başkanı İsmail Dilber (Kasım& Aralık ayları Ayın Yöneticisi), Beşiktaşlı futbolcu Matias Delgado (Kasım&Aralık ayları Ayın Altın Adamı), FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus (Kasım &Aralık ayları Ayın Altın Hakemi) ve Anadolu Ajansı Antalya Bürosu'ndan foto muhabiri Okan Özer (Kasım&Aralık ayları Ayın Fotoğrafı) ile Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in (Kasım &Aralık ayları Ayın Teknik Direktörü) ödülünü almak üzere geceye katılan Ümit Milli Takım antrenörü Ümit Davala şilt ve kalp sağlığı check-up kartlarını Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın'ın elinden aldı.

Ayrıca MHK Başkanı Oğuz Sarvan, Beşiktaş Asbaşkanı Av. Levent Erdoğan, Psikiyatrist Uzman Dr. Ayhan Akcan ile Kırmızı Masa konukları Bayan Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fethi Demircan, Bayan Milli Takım futbolcuları Yeliz Demir ve Nurcan Çelik'e de toplantı sonunda düzenlenen ödül töreninde Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın tarafından teşekkür plaketi ve kalp sağlığı check-up kartı verildi.

Yarışmada mevkilerinde başarılı futbolcular arasından her ay bir "Altın Adam" seçilecek ve yarışmanın sponsoru Türk Kalp Vakfı tarafından ödüllendirilecek. Sezon boyunca Altın, Gümüş ve Bronz Adam seçilen futbolcular, sezon sonunda seçilecek Yılın 11 Altın Adamı'na aday olacaklar. Ayrıca her ay Ayın Yöneticisi, Teknik Direktörü, Hakemi, Ayın Altın Kalpli Futbolcusu ve Ayın Fotoğrafı seçimi de yapılacak ve yıl sonunda yapılacak oylama sonucu Yılın Yöneticisi, Yılın Teknik Direktörü, Yılın Hakemi, Yılın Altın Kalpli Futbolcusu ve Yılın Fotoğrafı belirlenecek.26.02.2008

Kaynak : İHA

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 474
favori
like
share
FB2007 Tarih: 03.03.2008 23:38
[COLOR="gray"]her futbolcunun gelisme dönemi vardir

bide düsüs dönemleri vardir
GS2004 Tarih: 26.02.2008 14:42
hakan2230 Tarih: 26.02.2008 11:59
SeRVeT GeRÇeKTeN GaLaTaSaRaY'Da ÇoK DeĞiŞTi Fß De aYaKTa DuRaMaYaN PaS VeReMeYeN SeRVeT ŞiMDi ßaCaK aRaSı ÇaLıMLaR aTıYoR ZiDaNe TiPi ÇaLıMLaR aTıYoR ToPuK PaSLaRı VeRiYoR aDaM GeÇiYoR oRTa aÇıYoR ŞuT ÇeKiYoR ÇoK DeĞiŞTi ÇoK ßüLeNT KoRKMaZı aNDıRıYoR ßaNa