Aşk ve İlişkiler

Sevgili Oğlaklar Mart ayına, ilişkiler açısından, daha önce günlük yorumlarda sözünü ettiğim son derece önemli bir enerjiden tekrar bahsederek başlamak istiyorum.

Mücadele, girişim ve cesaret olgularının temsilcisi Mars gezegenin Yengeç burcunda seyri geçtiğimiz Eylül, Ekim ve Kasım döneminde yaşadığınız olayların devamı gibi olabilir. o zamanlar nasıl bir durum içindeyseniz şimdi o zaman yaşadıklarınızı tekrar süzgeçten geçirerek ilişkiniz hakkında kesin bir yön tayininde bulunacaksınız demektir. Belki o süreçte yaşadığınız olaylar sonucunda aldığınız kararlar yada o süreçte gösterdiğiniz sabır şimdi size bir hasat mevsimi gibi ürün getirecektir. Sizler bu bu enerjinin etkisi altında ne gibi durumlar yaşayabilirsiniz yada neler yaparsanız bu dönemi daha güçlü bir şekilde bitirebilirsiniz bunu gelin birlikte inceleyelim. Mars gezegeni Oğlak burcunda, koç ve Akrepten sonra en güçlü pozisyonundadır. Bu yüzden oğlaklar mücadeleci ve başarı hırsıyla dolu kişilerdir. Fakat Yengeç burcu sürecinde Mars gezegeni kendi savaşma gücünden oldukça uzak, değerlerine sahip çıkan ve kişiyi elindekilerle yetinmeye ve bu sayede duygusal olarak güvende hissettirmeye yönelik etkiler sunan bir dönemdir. Doğal olarak Oğlak gibi, gücü elinde bulundurmaktan hoşlanan statüsüne önem veren kişiler için iki farklı yönde etki yaratabilir. Olumlu açıdan bakarsak ciddi ilişkinizle alakalı konularda, ilişkinizin güven içinde yürümesi adına son derece istekli olur ve gereken sadakati her zamanki gibi gösterebilirsiniz. Aynı şekilde partneriniz de, beraberliğiniz konusunda sadık ve güvenilir olmaya çalışır. Olumsuz açıdan bakarsak, öyle durumlar yaşanır ki, siz ilişkiniz adına ileriye doğru hamle yaparak bir temel kurmak istediğinizde, karşınızdaki kişinin koşulları gerek maddi gerekse başka faktörler nedeniyle tam belirli olmadığından sağlam bir temel oluşması zorlaşabilir. İyi niyet vardır ama belirsizlik hakimdir veya siz tam olarak kendinizi güvende hissetmediğiniz için, girişimde bulunmaktan çekinebilirsiniz. Burada bir çatışma meydana gelebilir. Sizin hedeflerinizle karşınızdaki kişinin sunabilecekleri, sizin mücadele gücünüzle onun içinde bulunduğu durumun zorlukları net olarak ortadadır.

Yapılması gerekense şudur. Madem beraberlik demek karşılıklı özveri ve herkesin kendi payına düşeni yapması ise, o zaman siz kontrollü bir şekilde kendi ayaklarınızın üstünde durmayı bileceksiniz ve gücünüzü ilişkiniz adına ortaya koyacaksınız, o da sizi koruyacak, kollayacak, sadakat dolu tavırlarıyla aradığınız manevi güvenliği verecektir. Fakat burada hakimiyeti sağlarken, gücünüzü onun üzerinde baskı olarak uygulamaktan, o da fazla pasif kalarak sizi sinirlendirmekten uzak duracak. Kısaca karşılıklı olarak dengeyi sağlayacaksınız. Bunu iş anlamındaki ortaklık konularında ve her türlü sözleşmede kendi güvenliğinizi sağlamak gibi konularda da uygulayabilirsiniz. Bunlara dikkat edilmesi halinde iç dünyanızdaki güven duygunuzu perçinler, ileriye yönelik umutlarınız için mesafe katedebilirsiniz.

Mart ayı her ne kadar Mars enerjisinin zorlayıcı etkileri altında geçse de, siz bu süreci ilişkinizi sağlam hale getirmek için yaşayacağınız bir sınav gibi düşününüz. Eğer beraberliğiniz bugüne dek bir çok engel, gecikme ve tersliğe rağmen devam ettiyse biliniz ki bu enerji sayesinde birbirinizin kimliklerine saygı duyacak ve daha güvenli bir şekilde yola devam edeceksiniz. eğer sorunlarınızda birbirinize destek vermiyor ve bir türlü orta nokta oluşturamıyorsanız ve artık ilişkinizde üçlü sacayağı olan sevgi, saygı ve güven unsurları sona ermişse Mars yengeç burcu döneminde bu beraberliğe veda edebilirsiniz. ayrıca bu dönem eski bir ilişkinin yeniden ortaya çıkarak sizi sahiplenmeye çalıştığı olaylar yaratıcı bir etkisi de vardır. Böyle bir durumda tekrar düşünmeli, yaşadıklarınızı hatırlamalı, yüreğinize sormalı ve ne olursa olsun mantıklı davranmalısınız.

Mart ayı genel anlamda özellikle vereceğim tarih aralıkları

19 Şubat- 20 Mart-Güneş

12 Mart-6 Nisan-Venüs

15 Mart-3 Nisan-Merkür Balık süreçleri nedeniyle hakikaten olumlu bir dönemdir. Burcunuzla uyum içinde olacak bu olumlu akış hem kimliğinizi dış dünyada ifade ederek kendinizi tanıtacağınız, hem ilişkilerinizde sıcaklık, ilgi ve şefkat hisleriyle örülü olacağınız hem de iletişimde bulunarak empati kurabileceğiniz bir dönemdir.

Sevgili Oğlaklar gördüğünüz gibi Mart ayı sizler açısından Satürn geri hareketini de açıkçası olumlu gördüğümden iyi bir dönem olarak nitelendirmekteyim. Yeter ki sabırlı olun, girişimci olmaktan uzak durmayın ve karamsarlık yerine pozitif davranmayı tercih edin. O zaman göreceksiniz ki halledilmeyecek problem ve aşılmayacak engel yoktur.

İş ve Kariyer

Sevgili Oğlaklar Mart ayı mesleki hayatınız açısından etkili olabilecek Venüs Kova süreci gerek parasal konularda gerekse birazdan açıklayacağım bilgiler doğrultusunda gayet verimli geçebilir. 15 Mart tarihine kadar etkisini hissedeceğiniz bu enerji, kendinizi en olumlu şekilde ifade etmenizi sağlayacak adımlar atmanız için gayet olumludur. Bu enerjiden yararlanabilmek için neler yapmanız gerektiği konusunda size bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle yeteneklerinizi hayata geçirerek maddi açıdan refaha ulaşabilmek için, ekip halinde çalışmaya önem vermeniz gerekmekte. Değerlerinize sahip çıkarak ve sizin gibi idealleri olan diğer kişilere ulaşarak ortaklaşa hareket etmeniz gerekiyor. Bunu yapmanız halinde parasal yönden güçlü bir duruma gelebilirsiniz. Birlik bilinci içinde hareket ederek, yatırımlarınızı iyi bir yönde kanalize etmeyi başarmalısınız. Sadece kendiniz adına değil, herkesin yararlanabileceği şekilde düşünmeli, gerçekçi planlar yapmalısınız. Bu enerji size özgünlük ve buluşçuluk kazandıracak ve sizin kendinizi tanıtabilmeniz açısından etkili olacaktır. Siz bu enerjilerin desteği altında bugünden itibaren harekete geçebilecek, efor sarf edecek ve dinamik bir şekilde hareket edebileceksiniz. Her ne kadar yönetici gezegeniniz Satürnün geri hareketi devam ediyorsa da, siz yukarıdaki şekilde düşünmeyi, inat etmek yerine işbirliğini kabul ettiğiniz zaman geleceğinizi güvence altına alabilecek duruma geleceksiniz.

Merkürün geri hareketi de bittiğine göre, yeni gelişmeler yavaş yavaş yerine oturmaya başlayacak ve sizler Bahar aylarına doğru, hani o size sürekli bahsettiğim güzel günlere hazırlanmış olacaksınız. Diyebilirim ki bu ay geçtiğimiz aylara göre daha umut verici. Belki size sürekli Satürnden bahsediyorum ama inanın ki geri hareket zamanları oldukça sabır isteyen süreçlerdir. Böyle dönemlerde kişi oldukça yılgınlık göstermeye müsaittir fakat süreç bittiğinde yeniden doğmuş gibi herşeyin saat gibi işlediğini hissetmeye başlar. Yılın ilk aylarında Jüpiter burcunuzda ilerlemeye başladığında da hatırlarsanız sizlere Satürn geri hareketi bitmedikçe tam bir rahatlık yok demiştim. Her oğlak bir değildir muhakkak ama yılbaşından beri ne kadar zorlandığınızı tahmin ediyorum. Şurada az bir zaman kaldı ben biraz daha dirençli olmanızı kesinlikle karamsarlığa düşmemeniz gerektiğini birkez daha hatırlatıyorum.

Ayrıca yönetici gezegeniniz Satürnün yüksek eğitim, ticari faaliyetler, ihtisaslaşma, akademik kariyer, dini inancınız, yabancı ülkeler ve yabancılarla olan tüm ilişkileriniz açısından Mayıs ayına kadar durgun bir zaman geçirmenizi sağlayıcı bir etkisi olacaktır. Bu transit hakkında sizlere sürekli olarak bilgi vermekteyim. Geri hareket süresince yapmanız gereken kendi iç aleminize dönerek yeniden yaşamınızı gözden geçirmeniz ve sağlam kararlar almak adına düzenlemelerde bulunmanız gerekmektedir. Yüksek okula hazırlanan kardeşlerimizin kurs ve eğitim hayatlarıyla ilgili her konuda dikkatli olmaları, sistemli çalışmaları gerekebilir. Okul tercihlerinizi lütfen yeteneklerinize uygun bir şekilde yapınız. Bunun bir ömür boyu huzurlu ve mutlu bir meslek hayatı geçirmeniz açısından önemini bu iki aylık süre içinde iyice düşününüz. Dini inancınızla alakalı konularda son zamanlarda oluşan yüksek okul sorunlarınız Mayıs ayı itibariyle çözüme kavuşacağından bu iki aylık süre içinde olabilecek tüm gerilimlerden, kutuplaşmalardan lütfen uzak durunuz. Sizi kimsenin etkilemesine ve farklı düşünceleri olan kişilerle birbirinize düşürmesine izin vermeden, öğrenim hayatınızı sürdürmeye çalışınız. Ticari konularda mal alım satımı ve yabancılarla olan ilişkisi geri hareket nedeniyle sekteye uğrayan kişilerin de başka alternatif yollar deneyerek işlerini sürdürmeleri gerekebilir. Olabilecek gecikme ve aksamaları en azından bahar aylarına kadar başka yollar deneyerek gerçekleştirirseniz baharda herşey düzenin girmeye başladığını görebilirsiniz. Yurtdışı ile bağlantılı iş girişimleri olanlar da eksiklerini bir kez daha gözden geçirmeli, evraklarını yada yapılması gereken işlerini tamamlamalı ve bahara hazırlıklı olmaya başlamalıdırlar. Sürekli yolculuk yapanların lütfen güvenilir seyahat firmalarını tercih etmelerini ve ucuza getirmek düşüncesinden uzak durmalarını öneriyorum.

Para Konuları

Sevgili Oğlaklar Mart ayında özellikle etkisi hissedilecek iki önemli enerji söz konusu, 7 Şubat tarihindeki tutulmayı da hesaba katarsak yavaş yavaş bazı şeylerin düzelmeye başlayacağını bilmelisiniz. 17 şubat- 12 Mart ve 19 Şubat – 15 Mart tarihleri arasında etkisi hissedilecek Venüs ve Merkür gezegenlerinin seyirleri, maddi kazanımlarınız açısından daha gerçekçi davranmayı ve her zaman olduğu gibi mantıklı düşünmeyi tercih etmeniz gereken bir süreç. Siz bu enerjinin etkisi altında içinde bulunduğunuz durumu net olarak görebilirsiniz. Ne gibi girişimlerde bulunmalısınız veya neler yapmanız halinde maddi açıdan iyi bir durumda olursanız bunu anlamanız kolaylaşacaktır. Parasal konularda hünerlerinizi gösterebilir, becerikliliğiniz sayesinde kazanımlar elde edebilirsiniz. Bilgisayar çalışmaları açısından oldukça iyi bir dönemdir hatta bu yolla maddi gelirinizi arttırabilirsiniz. Oldukça pratik ve ekonomik şekilde davranabilir, finansal dalgalanmalarda kendinizi kontrol edebilirsiniz. Para konusunda konuşmak hoşunuza gidebilir ve bulduğunuz çarpıcı yöntemleri hayata geçirmek açısından eskiye oranla çok daha modern düşünebilirsiniz. Arkadaşlarınız aracılığıyla yapacağınız ortak çalışmalardan para kazanabilir veya yine onlar aracılığıyla maddi gücünüzü yükseltebilirsiniz. Kişisel hedefleriniz açısından maddiyatın ne kadar önemli olduğunu birkez daha anlamanızı sağlayacak deneyimler yaşayabilir ve zor durumda kalmamak için işbirliğinde bulunmak gerektiğini fark edebilirsiniz.

Bireysel olarak hareket etmektense ekip halinde ortak kazançlar elde etmeyi düşünebilir ve aynı anda birçok işle uğraşarak maddi gelir elde edebilirsiniz. İletişim konusu yine bu dönemin önemli etkinlikleri arasında yer alabilir, yeteneklerinizi hayata geçirmenizi sağlayacak ifade gücünü kendinizde bulabilir, hakkınız olanı alma konusunda eskiye oranla daha etkili olabilirsiniz. Becerikli bir şekilde paranızı idare edebilir, gerektiği zaman iradenizi devreye sokarak gereksiz yere para harcamaktan kendinizi koruyabilirsiniz. Sahip olduğunuz değerler konusunda korku duymadan daha rahat davranabilir ve düşünebilirsiniz. Bu sizi karamsarlıktan ve duygusal açıdan gerilim duymaktan alıkoyabilir. Kısaca bu dönem, rahatlatıcı ve bir o kadar da modern düşünme süreci anlamı taşıyacaktır.

Pozitif Enerjili Günler :2-3-6-7-10-11-12-19-20-21-24-25-26-29-30

Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-22-23

Yeniay : 2-3-29-30

[COLOR=#0080ff](Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16

[COLOR=#0080ff](Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:

Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir..Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşarak gerekli bilgilerinizi bildiriniz.

Sevgili Oğlak, Siz temel öncü toprak gurubusunuz. Güç kaynağınız olan, doğal yetenekleriniz ve çalışkanlığınızla her tür kaynağı pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,

Mynet Astroloji Danışmanı
İrem Su

Alintidir


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1569
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 02.04.2008 17:23
Konular birlestirildi
Hakan Tarih: 03.03.2008 11:32
ayni burctaniz way be
oLci Tarih: 03.03.2008 11:31
Aynı beni anlatıyor..
Hakan Tarih: 03.03.2008 11:08
canim abicigim bu güzel paylasimin icin sana cok ama cok tesekkür ederim.
bugulu-gözler Tarih: 01.03.2008 19:18
yok ya ben kendimi begenmis degilim ya:72:
o kadar yazidan bir bunami itiraz etmisim