Aşk ve İlişkiler

Sevgili Akrepler Mart ayını Aşk ve İlişkiler açısından üç ayrı transit etkinliği içinde ele alacağım. Bunlardan birincisi Güneşin 19 Şubat- 20 Mart tarihleri arasındaki Balık burcu transiti(balık burcunda ilerleyişi) ve ardından Venüs ve Merkür gezegenlerinin sırayla 12 Mart-6 Nisan tarihine kadar süren yine Balık burcu seyirleridir. Bu etkin enerjileri birlikte inceleyelim. Bildiğiniz gibi 7 Şubat tarihinde gerçekleşen Güneş tutulması ve ardından balık başak ekseninde oluşan Ay tutulması en öncelikle evliliğiniz veya ciddi süreli ilişkiniz açısından beklenmeyen değişimlere sebep olacak bir etkiydi. Bu iki astrolojik oluşum eviniz, aileniz ve duygu dünyanızla ilgili alanda krizler yaratıcı olmuştu ve sizler başınızı önüne koyarak içinde bulunduğunuz durumu net olarak ele almaya çalıştınız yada almanız gerekiyor. Ayrıca bu yıl ağustos ayında gerçekleşecek olan tutulmayı da göz önüne alırsak 2008 yılını hem ruhsal güvenliğiniz hem de iş hayatınız, toplum içindeki yeriniz veya yaşamınızla ilgili yönünüz açısından önemle ele almak gerekiyor. Tutulmalar hakikaten etkisi uzun aylara, yıllara dayanan astrolojik oluşumlardır. Örneğin 7 Şubattaki güneş tutulması neredeyse Ocak ayının sonlarından itibaren sizi etkilemeye başlamıştı ve bu etki Mart ayının ilk haftasına kadar devam edecek ve daha sonra da içten içe ilerleyecektir. Böyle zamanlarda ego ortadan kalkar, yani kısaca şapkalar öne eğilir ve ne yöne gidiyorum, ne yapmalıyım diye düşünceleri yaşamınıza hakim olmaya başlar. Tabi ki temeli sağlam hiçbir şeyi etkilemeyecektir ama bazı şeylerin törpülenmesi ve düzeltilmesi muhakkak gerekecektir. Bu önemli hatırlatmadan sonra Mart ayını incelemeye Güneş Balık süreciyle devam edelim.

Yaratıcılık ifademiz, canlılığımız, bireysel kimliğimizin astrolojik temsilcisi olan Güneş, Balık burcu transiti, 19 Şubat -20 aşk hayatınız, sanatsal faaliyetleriniz, çocuklarınız, eğlence hayatınız, spor faaliyetleriniz ve yaratıcılık enerjiniz açısından etkili bir dönemi başlatmıştı. Hatırlarsanız bu enerjiden size başladığı gün günlük yorumlarda söz etmiştim. Yalnız Balık burcunda güneş her ne kadar burcunuzla uyumlu bir açı oluştursa da, dikkatli olunmadığı takdirde kişiyi yanılgılara kolaylıkla sürükleyebilecek ve gerçeklerden uzaklaştırabilecek bir enerjidir. Eğer siz, bu dönemi olumlu olarak değerlendirmek istiyorsanız lütfen gerçekçi olunuz. Görmek istediklerinizi değil, gerçeği saptamaya çalışınız. Sanatsal yönde bir mesleğe sahipseniz bu dönem gayet yararlı geçebilir. Yeteneklerinizi ve potansiyel gücünüzü gösterebilme fırsatı bulabilirsiniz. Aşk hayatınız açısından güçlü bir romantizm, fantezi yaşamanızı destekleyebilir. Sevdiğiniz kişilere karşı daha merhametli, yardımsever davranmanızı sağlayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, karşınıza çıkabilecek fırsatlar yada bazı gelişen olayların başta belirlediğiniz hedeflerden sizi uzaklaştırmamasıdır. Gözünüz boyanabilir veya hiç olmadık kararlar alabilirsiniz. Hızla gelişen olaylar karşısında asıl gitmeniz gereken yönden uzaklaşabilirsiniz. Bu enerjinin bu yönlerinin farkında olarak tutarlı bir yol izlerseniz bu dönemde adım attığınız her konu başarıyla sonuçlanabilir.

Güneşin bu etkili ve burcunuzla olan olumlu görünüm yaptığı Balık burcu seyrinden sonra sırasıyla Venüs ve Merkür gezegenlerinin de aynı şekilde Balık burcunda ilerlemeleri neredeyse Mart ayının tümünde aşk açısından etkili ve olumlu bir zaman geçireceğinizi göstermekte. Öncelikle güneşle olan güçlü görünümler kişinin bir ilişkide bireysel kimliği ile yaşadığı beraberlik arasında herhangi bir çatışma yaşanmayacağının göstergesidir. Ardından biraz sonra bahsedeceğim Venüs ve Merkür uyumlu görünümü, iletişim ve sevgi alışverişinde bir sorun yaşanmayacağını yaşanan ilişkide veya yeni başlayan bir beraberlikte sevgi akışının doğal olarak sağlanacağını göstermekte. Şimdi Venüs ve Merkür gezegenlerinin bu seyirlerinin ne gibi etkileri olacak bunu birlikte inceleyelim.

12 Mart-6 Nisan tarihleri arasında devam edecek Venüs Balık burcu seyri, aşk açısından gayet olumlu gözükmekte. Bu dönem duygular oldukça sıcacık, romantik, ilgi dolu ve şefkatli bir şekilde gösterilmeye başlanır. Yaşadığınız ilişkinizin çok daha olumlu bir şekilde gelişmesini ve büyümesini sağlar. Çiftler birbirlerine karşı gayet iyi niyetli, sorunlar konusunda uzlaşmaya yatkın hatta sorunları konuşmadan dahi çözebildikleri bir tarih aralığıdır. Birbirlerinden ilgi ve sevgiyi kolayca sağladıkları için doğal olarak yaşanılan ilişkide hoş bir uyum ve ruhsal açıdan dinginlik vardır. Sertlikler böyle bir dönemde görülmediği gibi olabilecek herhangi bir uzlaşmazlık kolayca devredışı kalabilir. Bu süre ilişkili olmayanlar için aniden başlayan bir aşkın müjdecisi olabilir. Kişiler birbirlerine karşı bağımlılık hissedebilir hatta aşık olduklarını bile düşünebilirler. Oysaki balık burcu enerjisi her ne kadar çok olumlu görünse de, kişinin gerçeklerle olan ilgisini azaltıcıdır. İnsan sanki pembe bir tül ardından dünyaya bakıyor gibidir. Bu yüzden de yaşadığınız duygular ne olursa olsun gerçekçi düşünmekten asla uzaklaşmamalı böylesi yeni başlayacak aşklarda öncelikle karşınızdaki insanı tanımayı, yakından incelemeyi unutmamak gerekir.

Merkür gezegeninin Balık burcunda Venüs transitinden 3 gün sonra başlaması ise, iletişimin yoğun olduğu bir süreç anlamına gelir. Yalnız Merkür Balık burcunda tarafsızlık özelliğini kaybeder ve gerçekleri olduğu gibi değil olmasını istediği tarzda ele almanıza neden olur. Eve belki geçtiği yaşam alanı son derece uğurludur ama Venüs kadar rahat olmanız ve ilişkiyi olumlu olarak değerlendirmeden önce iyi düşünmenizi gerektiren yanları vardır. Bu süreçte aşk ilişkinizde iletişim şairane tarzdadır. Tanışmalar kimi zaman romantik bir iletişimle başlar ve öylece sürüp gidebilir. Günümüz dünyasında sizin de bildiğiniz gibi internet yoluyla birçok insanla karşılaşma şansı elde edilebiliyor. Üye olduğunuz bir arkadaşlık sitesinde yada sanatsal bir aktivitede yıldırım aşkı hissedeceğiniz kişiyle tanışmak gayet mümkündür. yine bu dönemde rüyalar ve sezgiler o denli güçlüdür ki, birlikte olacağınız insanı rüyanızda gördüğünüz bile olmuştur. Hatta bunu siz yada o dile getirebilirsiniz. dediğim gibi son derece uhrevi bir dönem gibidir. yaşanan aşkın bu dünyanın kirliliklerinden uzak hatta içinde bulunduğunuz zorlukların bile ilacı olması mümkündür. Düşünceler, hayallerden özlemlerden kolaylıkla etkilenebilir, karşınızdaki insanı incelemek, neyin nesidir diye araştırmak bile hiç yapmayı düşündüğünüz bir şey değildir. Ayrıca yaşadığınız aşkı ve size bunları yaşatan insanı fazla idealize ederek abartılı bir şekilde ele alabilirsiniz. Belki de yüreğinizin bir yerlerinde böylesi güzel bir şeyi kaybetmek korkusu duyduğunuz için bazı şeylerin farkına varsanız bile dibini kurcalamak istemezsiniz. Oysaki böyle dönemler gizli ve yasak ilişkiler yaşama açısından da etkili bir dönemdir. Yine bu dönemi aşkın meyvesi çocuklar açısından ele alırsak aralarında sorun olan çiftler bu süreçte bir çocuk sahibi olarak ilişkilerindeki pürüzleri düzelteceklerini düşünebilirler. Yaşanan ilişkide eğer sorunlar varsa bu dönemin olumlu enerjisinden yararlanarak muhakkak çözmeli, kısa süren bu transitten yararlanarak gönül birlikteliğinizi yeniden kurmaya çalışmalısınız.

Bu süreçte ben yine de size dikkatli olmanızı söylemek isterim. ilişkiniz eğer sağlam temelli ise, birbirinizi yıllardır tanıyorsanız bu sürecin romantizmi inanılmaz güzeldir ama yeni bir aşk ise lütfen dikkatli olunuz. Verilen sözlerin sağlamlığına, bunu söyleyen insana ve geleceğe dair düşünürken dikkatli olmaya çalışınız. Çünkü karşınızdaki insan ne kadar iyi niyetli olsa da, daha sonra elinde olmayan sebeplerle yapmak istediklerini hayata geçirmesi zor olabilir. O nedenle siz kısa sürecek bu güzelliğin tadını çıkarmayı bilin ama gerçek hayattan uzaklaşmamaya dikkat edin. Unutmayalım ki Satürn gezegeninin ileriye yönelik hedefler evindeki etkili geri hareketi Mayıs ayına kadar süreceğinden yaşadığınız her ne olursa olsun tam olarak sağlamlaştırmak mümkün olmayabilir.

İş ve Kariyer

Mart ayı iş hayatınız açısından öncelikle sanatsal uğraşıları olan kişiler için gayet keyifli bir dönem olabilir. Güneş Balık burcu seyri sinema, tiyatro, dizi oyunculuğu, müzik, dans, ritmik sanat icraatları açısından etkili bir dönemdir. Bu süreçte yaratıcılık ifadesi güçlenir ve duygular herhangi bir alanda teatral bir biçimde sergilenmeye çalışılabilir. Bu süreçte bu türden aktivitelerle hayatınızı kazanmak bir kariyer sahibi olmaya çalışmak isteği vardır ama tam olarak oturması için en azından Satürn geri hareketinin sona ereceği Mayıs ayına kadar dikkatli olmakta fazla bel bağlamamakta, geleceğinizi sağlam temellerle inşa etmeye çalışmakta fayda vardır.

Yönetici gezegeniniz Mars yengeç pozisyonu ise yine girişimleriniz ve gerçek hayatın içindeki mücadele gücünüz açısından son derece önemli bir transittir. Her burcun yönetici gezegeninin seyirleri yaşamınızdaki önemli kararlar açısından dikkatle ele alınması gereken süreçlerdir. Mars bildiğiniz gibi geçtiğimiz Eylül, Ekim, Kasım dönemlerinde yine yengeç burcundan geçmekteydi. Fakat geri hareketi nedeniyle İkizler burcuna ardından tekrar 4 Mart tarihinde yengeç burcunda ilerlemeye başladı. Bunun anlamı sizin 4 Mart -9 Mayıs tarihleri arasında geçtiğimiz yıl uğraştığınız yada başlattığınız girişimleri yada ilgilendiğiniz konuları tekrar gözden geçirerek sağlamlaştırmanız, kendinizi gözden geçirmeniz anlamı taşıyacaktır. Demek oluyor ki yaşamınız açısından gayet dikkatli olmanız gerektiren bir süreç yaşayacaksınız. Burcunuzla olumlu görünüm yapacak olan yönetici gezegeniniz Marsın bu seyri esnasında özellikle yüksek eğitim, hayatınızı yenileme ve yeni bir yön çizmek konusunda son derece mantıklı seçimlerde bulunmanız gerekiyor. Keşifleriniz ve yurtdışı bağlantılı tüm işlerinizde ve herşeyden önce yaratıcılık kabiliyetinizi ve savaşarak elde etme gücünüzü bu dönemde ayakta tutmaya çalışmalısınız. Ne yaşıyorsanız yaşayın lütfen gerçekçi davranın. Bu uzun süreci değerlendirmenin anahtarı bunlardan geçmektedir. Kimliğinizi kesinlikle dış dünyadan gizlemeden kendinizi ifade etmeyi başarmalı, kontrolünüzü kaybetme korkusuyla yanlış kişilere ve yanlış seçimlere sürüklenmemeyi ve herşeyden önemlisi, yaşam yolunda ilerlerken bir takım şeylerin kaybedebileceğinizi kabul edip, yolunuza devam etmeyi başarmak zorundasınız. Yaşam ancak içinizdeki asıl kimliği ortaya çıkarıp, hayatınızı şekillendirdiğinizde ve sağlam temeller üzerine oturttuğunuzda anlam kazanır bunu sakın unutmayınız. Önünüzde Mayıs ayına kadar iki aylık bir süre var. Satürn geri hareketi bitene kadar şu an verdiğiniz tüm kararları, girişimlerinizi tekrar gözden geçirin, ilerisi adına gerçekten olumlu olur mu, doğru mudur bütün bunları mantıklı bir şekilde ele alın. Hiçbir şeyin gözünüzü boyayarak yarınlarınızı zorlu hale getirmesine izin vermeyin.

Bu süreçte kendinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek, kimsenin üzerinizde baskı yaratmasına izin vermeden gerçek seçimlerinizi yapınız. Bu baskı ister ailenizden gelsin, ister iş hayatınızdan isterseniz sevdiğiniz kişiden, öncelikle ileriyi görmeye çalışın. Önünüzdeki güzelliklere değil, çok uzak bir ufku görebilecek kadar keskin olun. Sabit fikirli davranmayın, Mars(yengeç) enerjisinden hassasiyetinizin artması yönünde değil, öncü tarafıyla yararlanarak girişimci olmaya gayret edin. Karmaşık, çözülemez, kuşku yaratan ve yaşamınızı sıradanlaştıracak seçimlerde bulunmayın, farklı ufuklar keşfetmek isterken hayatın labirentleri arasında kaybolmayın.

İş hayatınız ve gündelik temponuz açısından etkili olabilecek bir başka enerjiniz ise Güneş gezegeninin 20 Mart tarihinde başlayacak Koç burcu seyridir. Bu seyir esnasında ateşli ve öncü davranmak esastır. Kısaca Balık etkinliğindeki o rahatlık sona ermiş ve artık güçlerinizi uyandırma vakti gelmiştir. Burada dikkat etmeniz gereken konu gündelik iş hayatınız ve sağlığınız üzerinde etkili olacak bu enerjiyi gerekli yerlerde gerektiği şekilde kullanmanızdır. Sizler ikinci yöneticiniz Mars gezegeninin güçlü çocuklarısınız. Bu nedenle Güneşin her yıl Koç burcundan geçtiği süreler sizin için son derece önem arzetmektedir.

Bu dönemde siz Akrepler, gündelik iş hayatınızda kendi iradenizi kabul ettirmek, sıkı çalışmak ve bulunduğunuz alanda güçlü olmak arzusu duyabilirsiniz. Fakat bu enerjinin acelecilik, çabuk fethetme ve çabuk sıkılma gibi görülen yan etkilerinin bilincinde olmanız gerekmektedir. İş ortamınızda aktif davranarak, sıcak bir dürüstlük içinde olursanız, insanlarla iyi bir diyalog geliştirdiğiniz gibi isteklerinizi uygulamanız da kolay olacaktır. Öne fırlamak, yorulmaksızın hareket etmek, coşkunluk, dinamizm, her işin altından kolayca kalkmak gibi destekleri de hesaba katarsak hakikaten etkili bir süreç olabilir. Yalnız bu süreçte öncelikle gerçekçi bir şekilde hedefinizi belirleyin, diğer insanlarla olan bağlantınızı güçlü tutun, herşeyi kendiniz yapmak yerine elbirliği içinde ilerlemeyi tercih edin. Böyle davranırsanız hem güçlü adımlar atabilir hem de fazla risk almamış olursunuz. Hani bir söz vardır, kontrolsüz güç, güç değildir diye. İşte güneş koç burcunda ilerlerken kontrolsüz bir güçtür. O nedenle bu gücü belirli bir alana yönlendirmek ve bu enerjinin desteğiyle kimliğinizi iş alanında en olumlu şekliyle kullanmak gayet akıllıca olur. Belirsizlikler karşısında çabuk yılmamaya çalışın, siz doğru yolunuzda ilerleyin ve uygun zamanda doğru hamleler yaparak bu zamanı iyi değerlendirmeye bakın.

Para Konuları

Mart ayında finansal açıdan öncelikle ileriye yönelik hedefleriniz üzerindeki Satürn etkisinden söz etmek gerekecektir. Satürn Aralık 2007 den bu yana geri harekette. Temel duygusu, ilerlemek ve sağlam adımlar atmak yönünde sizleri yeni dersler ve sınavlara tabii tutmakta. Karşınıza çıkan fırsatların önündeki yada şu an içinde bulunduğunuz durum açısından sürmekte olan belirsizlikler ve tam olarak kendinizi güvende hissetmeyişiniz parasal konularda da sizi tam olarak doyurmamakta. Durum böyle olunca doğaldır ki bir güvensizlik hali içindesiniz. Aslında geri hareketler bana göre tamirat dönemleridir. Satürn geri hareketi de, yaşamınızı yeniden yapılandırmak ve bazı eksiklerin tamamlanarak sağlam olarak yola devam etmek için araya zaman faktörünün girdiği, sabırlı olunması gereken süreçtir. Özellikle finans evinizi yöneten Jüpiterin Oğlak burcunda ilerlemesi parayla ilgili işlerde iplerin Satürnün elinde olduğunu göstermekte. O zaman size düşen bildiğiniz yolda ilerlerken ne yapıp edip elinizdeki üç beş kuruşu en idareli olacak şekilde kullanmak. 3 Mayıs tarihine kadar kimi günlerde elinize paralar geçse de, bu tarih gelmeden hedeflerinizin paraya dönüşmesi bana göre zor görünüyor. Fakat bu süreci eğer siz sabırla, azimle çalışarak emek sarfederek geçirebilirseniz inanınız ki, Satürn düz harekete geçtiğinde önünüzde fazla bir engel kalmayacaktır. Çünkü Satürn Başak burcunda ilerlediği için, sizin burcunuzla gayet olumlu bir enerji akışı sağlayacaktır. Şu an bunlardan yararlanamayışınızın sebebi bu geri harekettir. Lütfen sabırlı olmaya devam ediniz. Eksiklerinizi tamamlayınız, organize ve ekip halinde çalışmaya önem veriniz. Kesinlikle baskıların yada tersliklerin sizi yıldırmasına izin vermeyiniz. Hedeflerinizden vazgeçmeden yaşamınıza devam ediniz. Risk almayınız, durup dururken maceraya girmeyiniz ve mevcut işinizde sabırla ilerleyiniz.

Parasal açıdan Mart ayı 12 Mart- 6 Nisan ve 15 Mart-3 Nisan arası daha olumlu olarak gözükmekte. 15 Mart sonrası bazı haberler alabilir yada başkalarından destek bulabilir kazançlar sağlayabilirsiniz veya öyle konuşmalar ve düzenlemeler olur ki, siz artık en azından maddi açıdan biraz daha düzene gireceğinizi öğrenmiş olursunuz. Bu süreçte sanatsal konular ve ekip halinde çalışmalar size kazanç sağlayabilir. Genel olarak size sunduğum bu tarih aralıklarını günlük yorumlarınızdan takip ederek gün gün maddi açıdan ne gibi etkiler altında olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler :2-3-6-7-15-16-19-20-21-24-25-26-29-30

Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-12-17-18

Yeniay : 24-25-26

(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12

(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:

Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşarak gerekli bilgilerinizi bildiriniz.

Sevgili Akrep, Siz sabit su burcusunuz. Güç kaynağınız olan güçlü duygularınızla insanlarla olan ilişkilerde samimiyeti devam ettirebilir, kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,

Mynet Astroloji Danışmanı
İrem Su

Alintidir

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1215
favori
like
share