Affedersiniz, üzgünüm, dalgınlığıma geldi. Tabii ki değilsiniz, Siz farklısınız. Hemen anlaşılıyor farkınız. Gören anlıyor, ya da bakmasını bilen. Aslında çok da belli olmasını istemiyorsunuz farkınızın... Bilenler biliyor, değil mi? Ehh, her zaman değil belki ama, çoğunlukla diyelim.


Tarzınızı yarattınız artık, kişiliğinizi belirleyecek kadar çok şey gördünüz, geçirdiniz. Pardon, bazen de geçirdiler. Ama hayat böyle zaten, bunu da biliyorsunuz.


Belki de çok çok ilerde değilsiniz ama ön saflara yaklaşmışsınız denebilir. Öyle çok ahım şahım bir hayatınız olmadı ama sıradan biri de olmadınız, yani, çoğunlukla. İyi bir eğitiminiz var, belki en iyi, belki normal okullarda okudunuz... Ama ne fark eder ki, insan kapasitesi kadar ilerler... Siz zaten farkındaydınız kendinizin, istediğiniz kadarını aldınız, kapattınız açıklarınızı. Kapatmadıysanız bile bu da bilinçli bir tercih olmadı mı sanki? Nasılsa mükemmel olunamayacağını biliyorsunuz, mükemmellik sıradan insanların kuruntusu diyorsunuz belki de... Evet, bilinçliydi seçiminiz. Bazen de bilmeden saptınız yollara ama... Ama, tabii ki, sezgileriniz vardı, onları kullandınız. Ehh, sonuçlardan memnunsunuz, en azından, çoğunlukla...


İnsanlara bakıyorsunuz şaşarak, evet çok şaşırtıyor insanlar Sizi. Nasıl da birbirlerini tekrarlıyorlar, nasıl da bıkıp usanmadan aynı yaşamları yaşıyorlar içlerinde bulundukları durumların farkına varmadan... Ev, iş, araba, sevgililer, eşler, çocuklar, sabah akşam mesaisi, ruhların zamana esirliği, angaryaların asıl olanla yer değiştirmesi... Bulunan kısıtlı zamanlarda yaraların sarılması... Siz artık yaralarıızı da hissetmiyorsunuz zaten. Klasik bir deyim olacak ve size yakışmayacak ama aştınız siz bunları... Hem de çoktan, hem de belki çok genç sayılacak yaşınıza rağmen...


Çoğunlukla değil ama bazen, gene de, gerekli olduğu zaman boyun eğiyorsunuz hayatın tekrarlarına. Ama istediğiniz zaman geri çekiliyor ve seyrediyorsunuz bu komik insanları. Evet, gerçekten ne kadar da çok yol aldınız hayatta...


Sıradan mısınız?

Hayır, hiç sanmam...

alıntı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 650
favori
like
share
EyLüL Tarih: 13.03.2008 18:05
görünen görüntü değil..
Düşüncelerle insan farklıdır..
Bakış açısı deniliyorya işte bazı insanların açısı

gercekten çok mükemmeldir hayat ekranına baktımı

her insanın göremeyeceği görüntüleri görür yakalar..

işte liderler ondan sıradan değiller(:
Grace Tarih: 13.03.2008 18:02
Hepimiz farklıyız

Nasıl görünüyosak öleyiz
CADIKIZ Tarih: 13.03.2008 17:49
Ben siradanim:3:benim kimseden ayri bir farkim yokturki her insan birdir ama hayat bazen oyle yapiyoki kendilerini insanlardan ustun goren farkli goren insanlarimiz coktur:85:
eskitoprak Tarih: 10.03.2008 16:40
tesekkurler yuregine saglik
KaHiN Tarih: 10.03.2008 02:34
oLqun ßir ßakı$ AçıSından Çok ıLık Hatta inSanın içeSi içene ÇekeSi qeLen CümLeLer kuruLmu$..

Fakat Gerçek Farkı yakaLamak için Sıradan oLmanın Farkına varmak qerekir ßenCe...


Sıradan bir insanım. Sıradan olmayı hiç istemedim. Dünya’yı yelkenliyle gezip, burada anılarımı anlatmak, zenginliğim ile nispet yapmak veya acılı dahi olsa, maceralarla dolu bir hayattan pasajlar sunmayı öyle çok isterdim ki…

Geriye kalan büyük çoğunluk gibi her şeyi orta karar yaşıyorum. Ay sonunda kemer sıktıran bir iş, sağlıklı olduğu için şükredilen orta zekada çocuklar. Manken gibi olmasa da başarılı bir ev kadını. Bütün gün köşedeki divanında yatıp, gelinine huysuzluk eden bir hasta anne.

Sahip olamayanlar için bunların büyük birer mutluluk olduğunu düşünmek pek teselli etmiyor açıkçası. Daha fazlasını istemek kendimi suçlamama neden olmamalı.

Beni onlar engelledi belki de. Bu insanlar hayatımı düzenlemeseydi. Tek başıma olsaydım, biraz da şansım olsaydı, belki bir sanatçı olmayı başarabilirdim. Bir müzisyen, belki siyasete atılır insanları yönetirdim, ünlü biri, zengin biri, çok daha önemli biri, kim bilir…

Bu dünyayı terkettiğimde bir iz bıraktığımı bilerek kapardım gözlerimi böylece. Bir şeyleri değiştirmiş olduğumu anladığım an, ölüm tatlı bir serinlik yayabilirdi vucuduma.

Bunları düşünmek için çok geç olduğunu bilmek, hepsinin ölümünden daha fazla acı veriyor bana.

İşte yine aynı şeyler. Sıradan 2 odalı evimde estirdiğim padişah esintisinin ürünü, kimsenin oturmaya tenezzül etmediği baba koltuğuma kuruldum. Sıradan çocuklarım okuldan dönüyor kırık notlarla. Annem, divanında bağdaş kurmuş, duyamadan bakıyor televizyona.

Öyle sıkıldım ki! Ben bu adam olmayı hiç istememiştim. Öyle güzel düşlerim vardı ki. İlk adımlarımda umutluydum. Hedeflerime ulaşacağımdan hiç şüphe etmiyordum. Sanırım hatam hedeflerimi sürekli değiştirmem oldu.

Hiçbir yolda sonuna kadar ilerleyemeden, rahmetli babamın bir kopyası oldum çıktım sonunda.

Artık dayanamıyorum! Sigara almaya gidiyorum deyip, alıp başımı gitsem ne olur acaba. Perişan olup, sabah akşam arkamdan beddua ederler mi?

Her şeyimi bırakıp giderim belki, beş kuruşsuz. Filmlerde olur ya, sıfırdan başlanır hani çok uzaklarda, o zaman perişanda olmazlar.

Gidiyorum der öyle giderim. Durdurmaya kalksalar da alır başımı giderim. Başınızın çaresine bakarsınız dükkanda sizin evde sizin derim. Neden olmasın? Nereye gidicem. off!…

Sonunda sıradan eşim de mutfaktan çıktı. Tiksinç bayağılık tablomun son parçası. Yüzüme bile bakmadı.

Her zaman bir “Hoşgeldin bey” duyulurdu ağzından. Pek bir şey ifade etmese de alışmıştım ben bu “Hoşgeldin bey“e. O da usandı belki artık, her akşam aynı ruhsuz seramoniyi sergilemekten. Yüzünü bile göstermeden yatak odasına ilerledi.

- Bey kalk artık yemek hazır.
- Görüyorum Asuman kör değiliz, sofra karşımda işte.
- Bey! bey!… Hiii!… Aman Allah!
- N’oluyo Asuman, ne var geldim, sessiz ol kadın!

Bu ben miyim? Sırtüstü ağzı açık yatan… O zaman?

- Burdayım Asuman, çocuklar! Bana bakın burdayım! Anne! O ben değilim burdayım yanınızdayım…
EyLüL Tarih: 10.03.2008 01:11
sıradanım ama,

en ön sıradan
turk182 Tarih: 10.03.2008 00:10
sıradanım..
MiSS-FENER Tarih: 09.03.2008 21:08
Ama ne fark eder ki, insan kapasitesi kadar ilerler...


Herkesin Kendine Göre Farklı Yönleri Vardır
EyLüL Tarih: 05.03.2008 23:44
Aslında sıradan insan yoktur bence
Herkesin farklı bulunduğu yönleri vardır .
Karşıdaki kişinin bakış açısına göre değişir.