Hamilton şampiyonluğa inanıyor
Formula 1 takımlarından McLaren'in genç sürücüsü Lewis Hamilton, kendisini bu sezon şampiyonluğu kazanmaya daha yakın gördüğünü söyledi.

Antrenman turları sırasında gazetecilere demeç veren 23 yaşındaki pilot, geçen yıl üzerinde büyük baskı olduğunu, ancak bu sene daha az baskı hissettiğini belirtti. Geçen sezon kanıtlaması gereken çok fazla şeyler olduğunu ifade eden Hamilton, şunları kaydetti:

''Basın sürekli 'Başarabilir mi, başaramaz mı' sorusuna cevap arıyordu. Şuna da eminim ki, takım içerisindeki insanlar bile bu sorunun cevabını merak ediyorlardı. Test sürüşlerinde gayet hızlıydım, fakat yarışmak çok farklı bir durum. İnsanlar, yarışta başarısız olmanız için bekler. Bu yıl benim için daha kolay geçecek. İnsanlar benim ne kadar iyi sürebildiğimi biliyorlar ve ben de artık bilmediğim bir dünyanın içerisine girmiyorum. Bu yıl, bu işi yapabileceğime dair kendimde de en ufak bir şüphe yok ama bu, sadece işi yapabileceğim anlamına gelmesin. Bu, aynı zamanda dünya şampiyonluğunu da kazanmak istediğimi belirtir.''

Hamilton ayrıca, ''Ferrari, geçen sene benden saniyenin 10'da 3'ü veya 4'ü oranında önümdeydi. Bu sene de çok iyi bir arabaları var, ancak bu kez araçlarımız eşit'' dedi.

Geçen yıl 4 yarış kazanan Hamilton, sezonu 1. olarak tamamlayan Ferrari sürücüsü Kimi Raikkonen'in sadece 1 puan gerisinde ikinci sırada yer almıştı.

Formula 1'de sezon, 16 Mart'ta yapılacak Avustralya Grand Prix'si ile başlayacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 330
favori
like
share