Web videolarını kaydedin, arşivleyin...


Sürekli artan bant genişliği sayesinde, webten video izleme keyfi katlanıyor. İşte püf noktaları..
Yükselen bant genişliği bunu mümkün kılıyor: Gittikçe daha fazla video internette dolaşmaya başladı. Sizlere filmleri kendi sabit diskinize nasıl aktarabileceğinizi göstereceğiz.

Yüksek hızlı DSL ve güçlü video codec'leri sayesinde internette video keyfi mümkün hale geldi. YouTube, MyVideo ve benzeri video web portalları bu iki unsurdan faydalanıyor ki, zaten internet trafiğinin yüzde onunu onlar oluşturuyor.

Çoktandır haberler, TV dizileri, müzik videoları ve eğlenceli filmler interneti fethetti. Hiçbir önemli web sitesi multimedya tabanlı içerikten kaçmıyor. CHIP Online da video sayfasında konuyla ilgili birçok hareketli resim ve uygulama testleri sunuyor.

Fakat netteki tüm video portallarının ortak bir dezavantajı var: Klipler doğrudan tarayıcı üzerinde oynatılabiliyor. Bir indirme özelliği sunulmuyor.

Sizlere bu engellemelere rağmen filmleri nasıl kendi sabit diskinize, cep telefonunuza, oyun konsollarına ve iPod'unuza yükleyebileceğinizi anlatacağız.


Acemiler için: Daha kolayı yok

YouTube, MyVideo veya Clipfish gibi video portalları için indirme işlemini üstlenen basit araçlar mevcut.Ashampoo Clipfinder
Ücretsiz yazılım ile büyük klip sitelerinin tüm videolarını fazla uğraşmadan PC'nize indirebilirsiniz. Böylece videolara internet bağlantınız olmadığında da bakabileceksiniz.

"Ashampoo Clipfinder" aynı zamanda gittikçe genişleyen video portallarına genel bir bakış atmanızda da yardımcı oluyor. Mesela yazılım paralel olarak birden çok sitede arama yapabiliyor: YouTube yanında MyVideo, Clipfish, Google Video ve sevenload gibi siteler de destekleniyor.

Her bulunan film bir ön izleme resmi, isim, uzunluk ve değerlendirme gibi bilgilerle gösteriliyor. Tek bir klik ile video başlatılıyor. Bir diğer fare tıklaması ile video sabit diskinize kaydediliyor.

Download: Ashampoo ClipFinder
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 304
favori
like
share