İstanbul’da kameraların da tanık olduğu trajik bir olay meydana geldi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘En az üç çocuk yapın’ sözünün tartışıldığı bu günlerde, İstanbul’da kameraların da tanık olduğu trajik bir olay meydana geldi.

Biri kadın 2 kişi 15 günlük bir bebeği cami avlusuna terk etti. Tüyleri diken diken eden ‘o an’ bir güvenlik kamerasınca an be an kaydedildi. Bebeği tereddüt etmeden cami avlusuna terkeden kişilerin bebeğin anne ve babası olup olmadığı bilinmiyor. Ancak polis öncelikle bu ihtimali değerlendiriyor ve vicdansızların izini sürüyor. Polis merkezindeki kadın polislerden birinin ‘talihsizliği tersine dönsün’ diye şovmen Beyaz’dan esinlenerek adını ‘Beyazıt’ koyduğu erkek bebek, Sosyal Hizmetler yetkililerine teslim edildi.
Benzerleriyle defalarca karşılaşılan ‘bebek terketme’ olaylarından biri bu kez bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Biri kadın iki kişi tarafından cami avlusuna bırakılan 15 günlük erkek bebek camiye gelen vatandaşlar tarafından bulundu ve koruma altına alındı. Önce hastanede götürülen bebeğin sarılığa yakalandığı belirlendi. Soruşturmayı yürüten polis merkezindeki kadın polislerden biri talihsiz bebeğin adını ‘talihi değişsin diye’ şovmen Beyaz’dan esinlenerek ‘Beyazıt’ koydu.

‘O AN’ KAMERADA

Bir bebeğin, anne ve babası olduğu sanılan 2 kişi tarafından cami avlusuna terkedilişi, bir kameranın kayıtta olduğu sırada yaşandı. Görüntülerde bebeği kucağında taşıyan bir kadın ve elinde poşet bulunan bir erkeğin caminin avlusuna girdiği görülüyor. Kayıtlarda ortalık aydınlıkken bebeği terketmekte kararlı görünen 2 kişi bunu yine de gizlice yapmak istiyor. Kısa bir incelemenin ardından bebeği avluya bırakıyor ve ortadan kayboluyor. Bu 2 kişinin bebeğin anne ve babası olup olmadığı ve bebeği terketmelerinin nedeni henüz bilinmiyor.

SARILIK OLMUŞ

Vatandaşların bulduğu bebek soğuktan korunmak için hemen camiye alındı ve polise haber verildi. Önce hastaneye götürülen 15 günlük bebeğin sarılık olduğu belirlendi. Bebek Sosyal Hizmetler görevlilerine teslim edildi.

Bebeği cami avlusuna terkeden iki kişinin izini süren polisin elindeki en önemli ipucu güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüler. Bu görüntülerden yola çıkan polis, bebeği terk eden biri kadın 2 kişinin kimliğini belirlemeye çalışıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 885
favori
like
share
TMOLOS Tarih: 01.04.2008 22:33
hiç düşündünüz mü neden nüfusu kalabalık ülkelerde sefalet ve dikta birbirinden kopmaz.düşünün geri bırakılan ülkelerde çocuklar sokaklarda dilenir.ve hiç düşündünüz mü iktidarlar nüfus çoğunluğunun niteliğine bakmazlar geri kalmış aç ülkelerde,yalnızca oy peşindedirler...her üç çocuk yirmi yıl sonra 186.4 milyon düşünemeyen ferttir.ve o kadarda oy demektir.
bugulu-gözler Tarih: 26.03.2008 16:27
insan evladindan vaz gecermi ya vijdansizlik bu
BaL Böcüğü Tarih: 26.03.2008 16:15
cocogumuz oLsun o kdr para yatiran insanLar var
o kdr aLlaha dua edipte cocuk sahibi Olmayan inSanLar var
aLLahim sne akiL fikir ver böyLe
cocugu yapipta sonra sahip cikmayan inSanLara ?

burda buLunamaSaLarda öLdükLerinde
bir bir soruLacak heSapLari
yüce rabbim hepimizin yardimcisi OLsun
kendiLeirni biLmeyen inSanLar yüzünden
miLyonLarca anneSiz babaSiz cok var be
gün gectikce inSaLigi kaybediyoruz
ben bunu ke$fettim
bÖle inSanLari aLLaha havaLe etmektn ba$ka bi care
kaLmiyor bizLere sanirim.. :79:

in$ o bebek büyür ve sagLikLi huzurLu bi hayati OLur..
by_KaRizMa Tarih: 26.03.2008 16:08
ne insanlar var ya
Basketcieso Tarih: 24.03.2008 15:28
allahım sen ıslah eyle
CADIKIZ Tarih: 24.03.2008 14:29
Ben bunlari gordukce okudukca soke oluyorum yaa 9,ay karninda tasiyosun o aciyla doguyosun, ve ustelik dogduktan sonra sokaklara birakiyosun yazik degilmi yaa,insanin icinde annelik duygusu olsa boyle birsey yapmaz ac kalir acikta kalir ama bebegine bakar diyorum,boyle dogurup sokaklara atmakla annelik olmuyo,
CiCeGiM Tarih: 10.03.2008 17:55
her seyi soyledim death_nova

o bebege yazik ya vicdansizlar!!!(
EyLüL Tarih: 10.03.2008 15:38
herkes 3 çocuk yapsın devlet bakacak sanki...
Dünyaya borçla geliyorlar..Her kes yapabileceği değil bakabileceği kadar çocuk yapsın..
Vicdan zaten kalmamış ..
Vatana millete faydalı aydın kişiler
yetiştirmek marifet çocuk yapmak değil bence
Grace Tarih: 10.03.2008 15:10
nasıl bırakırlar anlamıyorum anne yüreği yokmu bunlarda:207::79: