[color=#0000FF][font=Arial Black]3 hatlı cep telefonu!3 tane cep telefonu taşımak mı yoksa 3 sim kartlı bu telefonu taşımak mı ? Çinliler iyice abarttı...

Kullandığı tüm GSM hatlarını aynı anda açık tutmak ve kullanmak isteyen cep telefonu kullanıcıları için Çin'den iyi haber. Türkiye'deki üç hattı da aynı anda kullanabileceğiniz üç hatlı cep telefonlarının Türkiye'ye gelmesi an meselesi.

Türkiye'de çift kartlı cep telefonları hızla yayılırken, üç SIM kartlı telefonların ayak sesleri duyulmaya başladı. Uzakdoğuda üretilen bu telefonlar henüz ülkemize giriş yapmadı, ancak ilk üç kartlı telefonu getiren şirketin rakiplerinden bir adım öne geçeceğine kuşku yok.

Dünyanın üretim üssü Çin'de üç SIM kartlı telefonların üretim ve dağıtımına başladı. Alibaba.com veya Madeinchina.com adresinden bu telefonların üretimini yapan şirketlerle direkt temas kurarak, özel siparişle üretim yaptırmak mümkün.

EN AZ 50 SİPARİŞ KABUL EDİLİYOR
Dünyanın en çok ziyaret edilen bu e-ticaret sitelerinde, “three sim” şeklinde arama yaparsanız, Türkiye'deki tüm operatörlerin hatlarını aynı anda aktif olarak size kullandıracak telefonları görebilirsiniz. Siparişe özel ve şirketinizin logosuyla üretin yapan şirketler genellikle, en az 50 adet sipariş kabul ediyor.

Türkiye'de birden çok hat kullanma ihtiyacı; numara taşınabilirliğinin gecikmesi, fiyat tarifelerindeki fiyat farklılıklar ile iş ve özel numaraları aynı anda aktif tutma ihtiyacından kaynaklanıyor. Birden fazla telefon taşımanın güçlüğü de çift hat pazarını büyütüyor.

SIM KARTI TARİH OLUYOR
Çift hatlı cep telefonu piyasası, ülkemizde büyük bir pazar yaratsa da, SIM kart alında kullanıcının kimliğini donanımsal olarak tanımaya yarayan bir araç. Sadece açılışta bir şifre girerek, yazılımsal olarak kimlik tanımlaması mümkün. Bu sistemin Türkiye'ye gelişi ve operatörün buna desteğiyle, birden fazla kart kullanan telefona önümüzdeki aylarda ihtiyaç bile kalmayacak.

Çift hatlı cep telefonları aslında teknik olarak iki ayrı telefonun tek cihazda birleştirilmesinden ibaret. İki ayrı anteni bulunan bu cihazlar, bu sayede aynı anda iki hattın hem gelen çağrıları alabilme hem de iki hattan da arama yapılabilmesine imkan sağlıyor. Üç hatlı cep telefonları da teknik olarak üç anten ve aynı anda aktif olan üç ayrı cep telefonu kullanılması anlamına geliyor.

ÇİFT SIM VE TV'LİSİ DE VAR
Üretimin ucuz ve hızlı olduğu Çin'de girişimciler için çok fazla fırsat var. Bu çift hatlı ya da üç hatlı cep telefonlarının yanı sıra, hem çift hat, hem de karasal yayınları alabilen televizyonlar da büyük ilgi gören ürünlerden. Türkiye'de televizyon yayınlarını alabilen mevcut telefonlar, kullanıcının internet aboneliğinden yararlandığı için GSM şirketlerine ödenen faturayı şişiriyor. Karasal yayınları alabilen bu telefonlar ise, hiçbir ek masraf getirmiyor.

Alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1977
favori
like
share
mechul01 Tarih: 27.03.2008 23:19
thnx
turkbey Tarih: 18.03.2008 22:19
tsk sağolasın