"Lig daha bitmedi"
Beko Basketbol Ligi'nin 23. haftasında R. Şahin Köktürk Spor Salonu'nda oynanan maçta Pınar Karşıyaka'yı 97-89 mağlup eden TTNet Beykoz'da Baş Antrenör Okan Çevik, daha ligin bitmediğinin altını çizerken "Mücadele ettiğimiz sürece her maça ortağız." dedi.

Çevik sözlerine şöyle devam etti: "Şu bir gerçek ki basketbolda mücadele etmezseniz hiç bir maçı kazanamazsınız. Mücadele ettiğiniz sürece her maçı kazanmaya ortaksınız. Tabii ki bu kazanma oranı sizin ve rakibinizin gücüyle paralel oluyor ama bu sezon oynadığımız Beko Basketbol Ligi hakikaten çok enteresan bir lig olmaya başladı. Bu ligde mücadele eden 16 takım da birinci ligde olmaya layık olduklarını her maçta kanıtlıyorlar. Dolayısıyla hiçbir takımın ligde kaldım veya düştüm ya da playoffa girdim veya giremedim gibi düşüncelere çok erken kapılmaması gerekiyor. Aldığımız galibiyeti de bu doğrultuda sadece bir maç galibiyeti olarak görmek gerekiyor. Bu maçtan önce rakiplerimizin de aldıkları galibiyetlerle zor durumdaydık ama takımızın mücadele ettiğinde neler olabileceğini de biliyorduk. Karşıyaka gibi hücum gücü çok yüksek olan bir takıma kolay sayı vermeyip maç içinde yaşadıkları ivlemelere karşı da skor üretmemiz gerekiyordu. Bu maçta iki işi de iyi yaptığımızı düşünüyorum. Belirli bölümlerde çok sayı yememize karşın maçın önemli dakikalarında iyi savunma yaptık. İki kere geriye düşmemize rağmen hem savunmamızla hem de hücumdaki üretimimizle öne geçmeyi ve 97 sayı üreterek maçtan galibiyetle ayrılmayı başardık. Bu sezon her takımda olduğu gibi bizde de inişler ve çıkışlar oldu ama sonuç olarak başta ouncularım olmak üzere herkesin bilmesi gereken birşey var ki daha lig bitmedi. Umut Tınay'dan Chris Burgess'a, Clarence Gilbert'dan kaptan Alper Yılmaz'a kadar tüm oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden ötürü kutluyorum. Bu noktada Antalya maçında omuzu çıkan ve bizim için çok önemli olan karşılaşmalarda takımdaki yerini alamayan Caner Öner'in de gösterdiği performanstan ve galibiyete yaptığı katkıdan söz etmem gerekiyor. Son olarak Karşıyaka'yı da göstermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum."

Murat Yosmaoğlu: "Büyük Beykoz Taraftarını Kutluyorum"

TTNet Beykoz Takım Menajeri Murat Yosmaoğlu ise sahada ortaya koydukları hırs ve mücadeleden ötürü tüm oyuncuları tebrik ettiğini belirtti ve taraftara şu mesajı verdi: "Öncelike maçın birinci dakikasından son ana kadar takımımızı yürekten destekleyen ve rakip Karşıyaka seyircileriyle birlikte kötü tezahüratta bulunmayan Büyük Beykoz taraftarına teşekkür ediyorum. Ama onların görevleri de tıpkı bizimki gibi daha bitmedi. Eminim ki taraftarımızın desteğiyle evimizde oynayacağımız 4 maçtan da iyi skorlarla ayrılarak Beko Basketbol Ligi'ndeki mücadelemize devam edeceğiz."

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 356
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 11.03.2008 09:10
kismet isi hic belli olmaz
ZeuS Tarih: 11.03.2008 08:48
beykoz düşme hattında bakalım ligte kalabileceklermi ?