Rahatlamak sizi sakinleştirir ve mutlu kılar. Mutlu olmak, gülmek sizi hastalıklara karşı korur. Öncelikle etrafınızda mutlu insanlar olması çok önemli. Dostlarınız ya da arkadaşlarınız negatif ise siz de negatif düşünürsünüz. Bu nedenle daha canlı, eğlenceli insanlarla vakit geçirin, hatta onları da çağırın.

İşte rahatlamanıza yardımcı olacak 8 öneri..


Eğlenceli bir film izleyin ya da komik bir web sitesini ziyaret edin. Gülmek tansiyonunuzu yükseltir ve sorunları arkanızda bırakmanıza yardımcı olur.
Yoga yapın. Eğer yoga sınıfına katılacak zamanınız yoksa yoga VCD'si edinin. Hergün olmasa bile ayın büyük çoğunluğunda en az 15 dakika yoga yapın. Fiziksel ve ruhsal olarak daha güçlü olmanızı sağlar.
Hiç '5 dakikanı ayır' diye birşey duydunuz mu? Sadece 5 ya da 10 dakikanızı kendinize ayırın. Düşünmek için en iyi zaman sabahlarıdır. Herkesten biraz daha erken uyanın, sıcak bir çay koyun ve yapmaktan zevk aldığınız şeyleri yapın.
Dans edin, hareket edin! Rahatlamak istiyorsanız sevdiğiniz hareketli şarkıları dinleyin. Müzik başka şeyler düşünmenizi önler ve sizi rahatlatır.
Gelenler kutunuzu temizleyin. E-mailiniz değil, aklınızı. Kendinize bir notebook ya da cep bilgisayarı edinin. Her gün o günkü düşüncelerinizi, hissettiklerinizi hatta hayal kırıklıklarınızı yazın. Bu rahatlamanızı ve daha kolay uyumanızı sağlar.
Haftalık olarak gelenler kutunuzu temizleyin. Evet bu kez bilgisayarınızdaki mail kutunuzu temizleyin. En azından hafta bir kez yapın. Okuyun, cevaplayın ve bir daha size gerekmeyecek mailleri silin. Maillerinizi temizlemek sizi rahatlatır.
Küveti doldurun. Soft bir müzik, mumlar eşliğinden küvete uzanın. Eğer müzik dinlemek istemiyorsanız yanınıza bir kitap ya da dergi alabilirsiniz.
Rahatlamak ve sakin olmak mutlu ve sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Mutlu olduğunuz için utanmayın, bunu dostlarınızla ve iş arkadaşlarınızla paylaşın. Sizi mutlu ettikleri için teşekkür edin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 536
favori
like
share
EyLüL Tarih: 17.03.2008 00:52
Gülmesini bilen , enerjisi yüksek,

insanlar oluşturun cewrenızde:85:

tşkler

Ruhi durumlar esneme kadar bulaşıcıdır...
erenmelek Tarih: 17.03.2008 00:43
paylaşım için teşekkürler
ZÜMRÜT Tarih: 12.03.2008 05:28
TEŞEKKÜRLER EMEĞİNE SAĞLIK
yasin6606 Tarih: 11.03.2008 17:38
elinize sağlık
mollycan Tarih: 11.03.2008 16:45
dördüncü maddeyi onaylayabilirim, hatta küveti doldurmakta ise yariyor.
Bu önerilerin hepsi ise yariyor, ama beni en cok rahatlatan 4. madde
SU-PERISI Tarih: 11.03.2008 16:26
Öneriler için teşekkürler AsPeNDoS.
Sylar Tarih: 11.03.2008 15:21
müzik dinlemek, sevdiklerinle konuşmak bende çoğu kez işe yarar.. her seferinde içlerinden biri mutlaka beni mutlu etmeyi,güldürmeyi başarmıştır.

ve çevredeki mutlu insanlar kadar mutsuz insanlarda insanı etkiliyor gerçekten.