Telekom'a Williams şoku
Beko Basketbol Ligi'nin iddialı takımlarından Türk Telekom'da sol ayak tarak kemiği kırılan Amerikalı oyuncu Christopher Williams, yaklaşık 1 ay salonlardan uzak kalacak.

Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra bir düşüş içine giren Türk Telekom'da bu kez Williams şoku yaşanıyor. Michael Wright'ın sakatlanarak sezonu kapatmasının andından, bir kötü haber de Williams'dan geldi. İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Amerikalı basketbolcunun yapılan kontrollerinin ardından sol ayak tarak kemiğinde kırık tespit edildi. 28 yaşındaki basketbolcunun ayağındaki kırığın çok büyük olmadığı ve 3 haftalık bir sürenin ardından çalışmalara başlayabileceği belirtildi. Türk Telekom Basketbol Takımı'nın fizyoterapisti Serkan Usgu, Williams'ın sakatlığına hemen müdahale ettiklerini belirterek, "Williams'ın sol ayak 5. tarak kemiğinin ucunda ufak bir kırık tespit ettik. Williams'a giymesi için özel bir bot hazırladık. Williams, 3 hafta bu botu kullanarak istirahat edecek. Bu 3 haftanın sonunda çekeceğimiz filmle, Willams'ın salonlara tam olarak ne zaman döneceği netlik kazanacak" diye konuştu.

Maç oynaması yaklaşık 1 ayı bulacak olan Williams, Türk Telekom'a büyük katkı sağlıyordu. Hem savunmada hem de hücumda kilit roller oynayan Williams, Beko Basketbol Ligi'nde 14.9 sayı, 6.6 ribaund, 3 asist ve 2 top çalma istatistikleri yakalamıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 334
favori
like
share