Sobanın Kenarında iyice Mayışmışım.Kaç Saat Kestirdim Bilmiyorum.
Kafamı Kaldırıyorum,Dumanaltıyım.Neredeyse Akşam Olacak.Bir Günü Daha Burada Yiyip Bitirdim.
Yaklaşık Üç Aydır Her Sabah Bu Kahvehaneye Gelip Etrafımdaki insanları Seyredip Uyukluyorum.
Adı “Gençlik Kıraathanesi” Oysa Kahvehane Müdavimlerinin Yaş Ortalaması Elliden Aşağı Değil. Kahvehane Bildiğim Kadarıyla Eski Bir Rum Eviymiş. İzmir ‘ in O Güzelim Zamanlarından Kalma iki Katlı Cumbalı Bir Ev.
Saat Beşte Kahvehaneden Çıkacağım Ve Saat Tam Altıda Onun Yanında Olacağım. Her Zaman Buluştuğumuz Saatte,Her Günkü Gibi.
Onu Her Şeyden,Herkesten Çok Seviyorum. O da Beni Seviyor,Biliyorum.
“Seni Ne Kadar Çok Sevdiğimi Unutma.” Demişti. Unutmadım,Nasıl Unutabilirim ki.
Üç Beş Kuruş Para Kazandığım Bir işim Vardı.Kendimi Vermiyorum Diye,Aklım Bir Karış Havada Diye Beni Kovdular. Benim Aklım Bir Karış Havada Değil. Ben Onu Düşünüyorum,Düşünmeden Yapamıyorum.
Evdekilere Söylemedim işten Kovulduğumu. Utanıyorum Söylemeye Ama Çaba da Harcamıyorum Yeni Bir iş Bulmak için. Aslında Benim işim Belli Benim işim Onu Düşünmek.
Her Sabah, işe Gidiyormuşum Gibi Erkenden Kalkıp Annemin Benim için Hazırladığı Kahvaltı Sofrasını Görmezden Gelip Kendimi Sokağa Atıyorum. Bazı Günler Hemen Gitmiyorum Kahvehaneye. Güzelyalı ‘ ya inip Sahilde Bir Banka Oturuyorum Bir Elimde Martılarla Paylaştığım Gevreğim,Yanımda Sefertasım. Balık Tutanları,Yürüyenleri,Koşanları,Denizi ,Vapurları Seyrediyorum. Ne Yaparsam Yapayım,Nereye Bakarsam Bakayım Onu Düşünüyorum,Onu Görüyorum. Sonra Yine Tıpış Tıpış Kahvehaneye Gidip Sobanın Yanındaki Masaya Kuruluyorum. Onunla Buluşacağım Saat Gelene Kadar Akşamı Zor Ediyorum.

- İhsan! Dalıp Gittin Yine Koyu Bir Çay Vereyim Sana da Kendine Gel.

Kemal Ağabeyin Sesiyle irkildim.

- Saat Kaç Oldu?
- Beşe Çeyrek Var Bir Çay iç de Öyle Git Seninkine.
- Peki Ver Bakalım Bu Sekizinci Değil mi?
- Ettiğin Lafa Bak Para mı Veriyorsun da Kaç Tane içtiğini Sayıyorsun? Cebindeki Azıcık Parayı da O Kıza Çiçek Almak için Harcadığını Bilmiyor muyum Sanıyorsun?
- Öyle Deme be Ağabey Bir işe Gireyim Sana Borcumu Fazla Fazla Ödeyeceğim.
- Bırak Şimdi Palavrayı İhsan İş Aradığın Var mı ki Bulasın? Aklın Fikrin O Kızda Bir iş Bul Kendine,Elin Ekmek Tutsun Biraz,Para Kazan Sonra Bul Kendine Başka Bir Kız,Evlen be Oğlum Sırf Seni Sevdiğimden,Sana Üzüldüğümden Söylüyorum Böyle Yoksa içtiğin Çaylar Helal Olsun,Onun Derdinde Değilim Ben.

Kahvehanede Çıt Çıkmıyordu Herkes Bizi izliyor,Bizi Dinliyordu.
Kemal Ağabeyin Sözlerine Hak Vermemek Mümkün mü. Ah Onu Bir Unutabilsem,Bir Silebilsem Kafamdan Oysa Çok Çaba Harcadım Onu Unutmak için,Çok Mücadele Ettim Kendimle.
Ama Bu Defa Kararlıyım Onunla Son Kez Buluşacağım Ve Ayrılalım Diyeceğim,Bırak Beni Diyeceğim.

- Saat Beş Oldu İhsan Geç Kalmayasın,Bekletmeyesin Kızı.

Tombalacı Rıza Benimle Eğleniyordu Güya Yüzünde Alay Ve Acıma Karışımı Bir Gülümseme Vardı. İki Üç Kişi de Eşlik Ediyordu Ona.

- Ben Gidiyorum Herkese iyi Akşamlar.
- Çiçek Almayı Unutma İhsan.

Sersem Herifler Akıllarınca Dalga Geçiyorlar Benimle Her Akşam Aynı Şeyleri Yaşamaya Alıştım Bugün Son Buluşmamız,Bilmiyorlar ki.
Şimdi Doğru Çiçekçiye Hazırlamıştır Herhalde Benimkileri En Sevdiği Çiçeği Götürüyorum Ona Her Akşam Menekşe.
İnsanların Benimle Alay Etmesi Değil Üzüldüğüm,Bana Acımaları Değil Annemle Babamı Aldatıyor Olmak Değil Benim Üzüldüğüm.
Çiçeklerini Eline Alıp Kokladığını,Nasıl Utanıp Sevindiğini Görememek,Yanağıma Kondurduğu Küçücük Öpücüğünü Hissedememek,Teşekkür Edişini,Beni Sevdiğini Söyleyişini Duyamamak Var ya İşte Bu Beni Kahrediyor.

Ama Olsun Çiçeklere Boğulmuş Tek Mezar Onun ya,Bu Yeter Bana.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 387
favori
like
share
SuGa Tarih: 13.03.2008 22:06
:19::19:
icim parcaLandi vaLLa okurken
emeqine yüregine saqLik arkadasim
Sylar Tarih: 13.03.2008 15:22
hissediyordur bence..
BaL Böcüğü Tarih: 13.03.2008 08:43
aman aLLahim nasiL 1 a$k bu ya
emegine yüreGine sagLik abLam
sabah sabah iiice depresyOn moduna soktun beni :79: