Mancini gidiyor, peki Terim gelir mi?

Milano'da Liverpool'a 1-0 yenilen ve Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Inter'de teknik direktor Roberto Mancini'den şok bir açıklama geldi: "Sezon sonu Inter'den ayrılıyorum"

Mancini, kararının Liverpool yenilgisiyle de ilgisi olmadığını söylerken "Size İtalyanca söylüyorum, zaten İngiliz gazetecilerin ilgisini çekmez. Bu kararı çok önce almıştım. Çok üzgünüm ama sezon sonu Inter'den ayrılacağım." dedi. Camiada büyük bir şoka neden olan Mancini, sözlerini şöyle sürdürdü: "Zor bir gece oldu. 100. yıl nedeniyle taraftarlara en büyük hediyeyi bu turu gecerek vermek isterdim ancak olmadı. Şimdi lig şampiyonluğuna konsantre olmak zorundayız. En yakın takipçimiz Roma ile puan farkı 6 ve bunu riske atamayız". Mancini 4 sezondur Inter'in başında. Inter ile Serie A'da bir tanesi mahkeme kararıyla bir tanesi de sahada olmak üzere 2 şampiyonluk yaşayan Mancini, 3. kez Şampiyonlar Ligi'nde bekleneni veremedi. Avrupa kupalarında sürekli hayalkırıklığı yaşatan tecrübeli teknik adam, Liverpool'a elenmelerinin ardından Başkan Moratti ile görüşmediğini de sözlerine ekledi.
TERİM'İN DE ADI GEÇİYOR AMA...
Mancini'nin bu açıklamasının ardından gözler başkan Moratti'ye çevrildi. Dün gece sessiz kalmakla yetinen Moratti'nin ilk etapta Rafael Benitez ve Mourinho'ya teklif götüreceği öne sürülüyor. Türk futboluna da aşina olan Moratti'nin Fatih Terim'i düşünebileceği yönünde yorumlar da yapılıyor ancak Terim'in Milan'dan ayrılış şekli göz önüne alındığında en büyük rakibinin böyle bir hamle yapması şimdilik zor görünüyor. Terim'in en iyi ihtimalle Temmuz ayına kadar Türk Milli Takımının başında kalacak olması da bu iddiayı çürüten bir başka neden.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 340
favori
like
share