Pilotlardan Avustralya GP'si
Formula 1'de 2007-2008 sezonu haftasonunda yapilan Avustralya Grand Prix'si ile başladı. McLaren pilot Lewis Hamilton'ın ilk sırada bitirdiği yarışta Nick Heidfeld ikinci, Williams'tan Nico Rosberg de 3. sırada yer alarak podyuma çıktı. Ferrari ise hayalkırıklığı yarattı ve Raikkonen'in 8.'liği ile sadece 1 puan alabildi.

Sadece 7 aracın finish gördüğü yarış sonrası pilotlar birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. İşte bu söylemlerden bazıları;

Lewis Hamilton, McLaren (1.)

"Muhteşem bir gündü. Şampiyona için müthiş bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Ancak takım arkadaşım Heikki'nin benimle birlikte podyumda olamamasına üzüldüm. Ayrıca Nico Rosberg ile burada olmak da ilginç oldu. Onunlai karting yaptığımız dönemlerden bu yana hiç podyuma çıkamadık. Bu nedenle onun burada olması beni de mutlu etti. Baştan sona domine ettiğim yarışı kazandığım için mutluyum. Aracımdan çok memnunum ve umarım bu önümüzdeki yarışlarda da böyle devam eder."


Nick Heidfeld, BMW Sauber (2.)

"Bizim için sezona mükemmel bir başlangıç oldu. Sezon başlamadan önce yaşadığımız sorunları düzeltmek için takımımız çok yoğun çalıştı. Bugün, bu çalışmanın semeresini aldığımızı düşünüyorum. Yarışın başında biraz zorlandım. Nico'yu arkamda fazla uzun tutamayacağımı düşündüm ancak takımım doğru bir hamleyle pite girdikten sonra beni onun önünde yarışa döndürmeyi başardı ve ben de yarışı 2. sırada tamamladım. Çok mutluyum"


Nico Rosberg, Williams (3.)

"Öncelikle söylemeliyim ki Formula 1'de podyumda olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Takımımın bugün göstermiş olduğu performans gerçekten çok iyiydi. Onlara çok teşekkür ediyorum. Tüm zorlu şartlara rağmen, kışın çok çalışmamızın sonucunu aldık. Burada podyuma çıkmam beni cesaretlendirdi. Bugün elimden geşen herşeyi yaptım. Bundan sonra daha da iyi olmak için çalışacağım. Ancak şimdiden sevinmemek gerekir çünkü daha çok erken."


Fernando Alonso, Renault (4.)

"Bir çok yönden ilginç bir yarıştı. Elimize gelen fırsatı iyi değerlendirdik ve sezona iyi bir başlangıç yaptık. Bundan sonra da elimizden gelenin en iyisini yapıp her zaman daha iyi olmaya çalışmalıyız. Çok hızlı olduğumuz söylenemezdi ancak bugün aldığımız puanlar gerçekten çok önemli."

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 394
favori
like
share