Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), 1932 yılında Trabzon'da doğdu. Deniz Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK'de devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.

Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

Pekçok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi.
Seyfi Dursunoğlu, "Popstar" yarışmasında, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi sanatçılarla birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1029
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 23.12.2008 14:12
ihtiyar olmus
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.11.2008 12:28
Bunun Doktor kardeşi var Trabzonda Kemal Dursunoğlu

İyi bir doktordur Kulak Burun Boğazcı Mükemmel bir insan hastalarından durumu olmayanlardan para almaz hatta ameliyatlarını bile bedava yapar
Benim oğlanıda ameliyat etmişti(biz para ödedik durumumuz müsaitti) genzinde et varrdı onu almıştı
Başarılı bir ameliyattı
Kemal beyin Seyfettin beyle arası yıllardır yoktur kemal bey namazında niyazında maneviyatı sağlam bir insan
Huysuz garip enteresan bir insan:20: