Cent. Europe Rally'sinde varız!
Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar'dan oluşan Jim Beam Dakar Türk Takımı, 5-20 Ocak'ta yapılması planlanan ancak terörist örgütlerinin tehditi nedeniyle iptal edilen Dakar 2008 Rallisi yerine ASO tarafından organize edilecek 'Central Europe Rally'sinde Türkiye'yi temsil edecek.

Jim Beam Dakar Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ile Kutlu Torunlar, Motoshow Fuarı'nda yaptıkları basın toplantısı ile yeni ralli hakkında bilgiler verdi. Toplantıda ilk olarak konuşan Kemal Merkit, gerçekleştirilecek yarışlar hakkında bilgiler vererek, "Dakar Serisi başlığı altında gerçekleşecek ilk ralli, 20-26 Nisan tarihleri arasında Macaristan ve Romanya'da düzenlenecek. Dakar Rallisi'ndeki disiplinlerde motosiklet, otomobil ve kamyon kategorilerinde dünyanın en iyi pilotları Central Europe Rally'de buluşacak. En son Lizbon'a gittik. Terörist tehditleri yüzünden geri dönmek zorunda kaldık. Avrupa'nın göbeğinde yapacağımız bir yarış için bu basın toplantısını yapıyoruz" diye konuştu.

Jim Beam Dakar Türk Takımı'nın bir diğer sporcusu Kutlu Torunlar ise, "Dakar Rallisi, 2009 yılında Güney Amerika'da gerçekleşecek. 2 haftalık bir süreç, Arjantin'den başlayıp Pasifik Okyanusu'na dayanacak. Bir senelik programımızda Central Europe Rally'sinin ilk periyodu zorlu olacak. Romanya'nın Karpat Dağları'nda olacak. Bir anlamda 2008 yılının kapanışı olacak. Bütün çalışmalarımız sene içine yayılacak. Haziranda bir Beije organizasyonu var. Kasım ayında da Dubai yarışına katılacağız. Tüm sponsorlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Motor severlerle buluşmak bizim için çok önemli. Motor sporumuzu ne kadar yayarsak biz de uluslararası organizasyonlara katılım açısından heyecan duyarız. 2009 yılında alacağımız derecelerle umarım yüzünüzü güldürürüz" şeklinde konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 315
favori
like
share